سپتامبر 132010
 

وَلَا تَسُبُّوا الَّذِینَ یَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَیَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ ۗ کَذَٰلِکَ زَیَّنَّا لِکُلِّ أُمَّهٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلَىٰ رَبِّهِمْ مَرْجِعُهُمْ فَیُنَبِّئُهُمْ بِمَا کَانُوا یَعْمَلُونَ

و (شما مؤمنان) به آنچه مشرکان غیر از خدا می‌خوانند دشنام ندهید تا مبادا آنها از روی ظلم و جهالت خدا را دشنام دهند. این چنین ما عمل هر قومی را در نظرشان زینت داده‌ایم، سپس بازگشت آنها به سوی پروردگارشان است و خدا آنان را به کردارشان آگاه می‌گرداند.


از کودکی همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا بایددر مراسم برائت از مشرکینِ ما و هرگونه مراسم راهپیمایی‌ای که انجام می‌شود،  پرچم کشوری که میلیون‌ها نفر به آن احترام می‌گذارند و آن را مقدس می‌دانند آتش زده شود و یا لگدکوب شود. دیروز که تصاویر آتش زدن قرآن و لگدکوب کردن آن را دیدم مطمئن شدم کاری که در این ۳۱ سال کرده‌ایم اشتباه بوده و هست و خواهد بود.

————————————————————————————————————————————————-

پینوشت ۱: نوشتنِ این مطلب هیچ ربطی به محکومیت این حرکت وقیحانه‌ ندارد. خداوند در همان آیه‌ای که آورده شده، عمل مشرکان را جاهلانه و ظالمانه خوانده! پس به شدت محکوم می‌کنم

پینوشت ۲ : دیدن این فیلم خالی از لطف نیست. خداییش حماقت از سر تا پای این مردک می‌بارد!(به زبان انگلیسیست)

درماندگی کشیش مسیح در توجیه قرآن سوزی در روز ۱۱ سپتامبر

پینوشت ۳ : آن زمانیکه آن مرد عراقی به صورتِ بوش لنگه کفش پرتاب کرد نیز، با خودم گفتم اگر چهار روز دیگر به صورتِ احمدی نژاد لنگه کفش زدند چه؟؟ یا بالاتر از آن به صورت رهبری!  به صورتِ اینها نزدند اما به صورت صفارِ هرندی زدند و او در جواب آنها گفت “منطق شما اینست؟؟؟”.حال نمی دانم برای چه آن زمان در ایران آن همه سوت و کف زدند برای آن مرد؟؟


[suffusion-the-author]

[suffusion-the-author display='description']

  ۱۰۰ Responses to “برای آمرکایی ها پرچمشان مقدس تر از قرآن است!”

 1.  

  […] برای آمرکایی ها پرچمشان مقدس تر از قرآن است! – رو به فرد… […]

 2.  

  Greetings! Very useful advice within this article! It’s the little changes that make the most significant changes. Thanks for sharing!

 3.  

  من واقعا از سایت شما می خواهم. عالی محتوا. لطفا ادامه پست محتوا به چنین عمیق.

 4.  

  این خیلی ارائه شد که بسیاری از خارج وجود دارد فقط در حال انتظار برای سمت راست وجود دارد.

 5.  

  سلام دوستان! من فقط میخواستم بپرسم اگر شما هر گونه مسائل با هکرها ؟ تاریخ و زمان آخرین وبلاگ من ( وردپرس) هک شد و من به پایان رسید تا از دست دادن چند هفته از کار سخت به دلیل به هیچ پشتیبان . آیا شما هر گونه روش برای جلوگیری از هکرها ؟

 6.  

  من تحت تاثیر قرار گرفته به خواندن یک داستان قدرتمند درباره ???? ??????? ?? ??????? ???? ?? ?? ???? ???! | ?? ?? ?????? ?? ????. من یک لینک در سایت کوپن من به این پست وبلاگ ارسال کنید . من بازگشت داده خواهد شد برای خواندن بیشتر.

 7.  

  Super post, tienen que marcarlo en Digg
  Gracias

  SuperSonic

 8.  

  Super post, tienen que marcarlo en Digg

  Truden

 9.  

  Hola,
  De dуnde eres? їEs un secreto? :)

  BernieR

 10.  

  Greatings, heldin.ir – da mejor. Guardar va!

  Doggy

 11.  

  سلام
  بار دیگر درپاسخ به مطالبات رهبری در دانشگاه علامه در اقدامی غیر قانونی۶ دانشجوی بسیجی را تعلیق کرد. به روزم
  یاعلی

 12.  

  عجب حکایت تلخی …

 13.  

  ضمنا فحش با لعن فرق داره شعارهای ما هم نوعی لعنه نه فحش
  لعن در ادعیه و حتی قرآن هم اومده

 14.  

  واقعا از جوابتون به برخی نظرات نا امید شدم و حالم گرفته شد
  مخصوصا از جوابتون به کامنت شعله

 15.  

  این مطلبی که در وبلاگم نوشتم شاید به دردتون بخوره
  آیا قرآن سوزی آمریکا تاوان پرچم سوزی ما است؟

 16.  

  سلام .به نظر من هم پرچم سوزی دلیل قرآن سوزی نمی شود .اصلا من می گویم ایرانی ها پرچم آمریکا را آتش می زنند چرا به کتابی توهین می شود که نه فقط مال ایرانی ها که برای یک میلیارد و نیم آدم مقدس است ..
  در هر حال موفق باشد…..به روز هم هستم

 17.  

  سلام

  در مورد پرتاب کفش به بوش لازم نیست از آنطرف دیوار بیفتین. پرتاب کردن استخوان توسط ابوذر هم در راستای بی منطقی بود؟ جواب بعضیها رو (مثل بوش) خیلی بدتر از این باید داد. اینطوری شاید اگر رمی جمرات هم بکنیم به شیطان پرستها بر بخورد!!
  در مورد سوزاندن پرچم هم همونطوری که بعضیها اشاره کردند دلیل سوزاندن قرآن نبوده. حالا همین الان نمی خواهم از سوزاندن پرچم دفاع کنم ولی بعضی وقتها احساسات رو بر انگیختن هم لازمه. شاید بپرسید از طریق یک راه غلط؟ می گم کی می که این لزوما کار اشتباهی هست؟ آیه قرآن اشاره به دشنام به خداهای مشرکان داره، بله دشنام نباید داد ولی بت شکنی رو هم فراموش نکنید…

 18.  

  سلام خیوارجی! مورد دوم که نوشتید ندیده می گیرم در واقع بگم خوشم نیومد. در مورد شماره ی سه قاه قاه لازم بود نه یاه یاه! حالا این منطق که کارساز نبود از جانب شما بوده؟ قاه قاه من اینجا نه اون چیزی بود که نوشتید در واقع خواستم حال و هوا عوض شود. حیف که شکلک عصبانی اینجا ندارد و گرنه برای اینجا خیلی به درد می خورد.

 19.  

  پرچم شان هم آتش نگرفته بود بهانه ی دیگری می آوردند.

 20.  

  حسام جان ناچارم اعتراف کنم بعضی وقتا اینقدر غیر منطقی جواب کامنتهارو میدی که آدم پشیمون میشه از اینکه در بحث شرکت کرده!
  تو گفتی پرچم رو آتش زدیم منم گفتم این کار طبق قانون اساسی آمریکا غیر قانونی نیست چه ربطی به همجنس بازی داره آخه؟! چرا الکی بحث تو بحث میاری؟!

  دوما مطمئن باش آتش زدن قرآن هر دلیلی داشت غیر از آتش زدن پرچم آمریکا از خود تری جونز هم بپرسی واسه چی دعوت به این کار کرد مطمئن باش این گزینه تو جوابهاش نخواهد بود کما اینکه نبود!! در ثانی با اینکار برعکس بیش از پیش پرچم آمریکا رو تو جهان به آتش میکشن این موضوع که واضحه!

  ثالثا گفتی “میتوانید انجیلشان را آتش بزنید تا خود مسلمانان را با مساجد و کتابهایشان یکجا آتش بکشند!” مطمئن باش آتش هم بزنیم همچین اتفاقی نخواهد افتاد چون وقتی آندرس سرانو یک صلیب رو داخل شیشه ای پر از ادرار قرار داد و تصویرش رو تو نمایشگاه های مختلف به نمایش گذاشت هیچ کاری نتونستن باهاش بکنن و نکردن!

  •  

   سلام
   در مورد اولا خواستم بگویم که کارِ غلط علطست! حالا تو قانون هر کشوریم که میخواد باشه!
   در مورد دوما کاملا حق با شماست! من نخواسته ام در این نوشته نتیجه بگیرم که این نتیجۀ آن است! خواستم بدانیم آنها هم برای خود مقدساتی دارند!
   در مورد سوما شاید حق با شماست! اما آن کاری که شما میگویید را یک مسلمان نکرده! اگر یک مسلمان بکند فکر نکنم نتیجه آن چیزی باشد که شما فکر میکنید!
   در کل مشکل اینجاست که شما اشتباه از نوشته ام برداشت کرده اید! شاید هم من بلد نیستم بنویسم که شما اشتباه برداشت کرده اید! نمیدانم :)

 21.  

  سلام خوارجی! :-) قاه قاه قاه! خوب گیر کردی در این پست. من بازم می گم آمریکایی ها خیلی آی کیوشان پایین است اگر پرچم و کتاب مقدس یک مفهوم داشته باشد. در ضمن خود مسیحی ها باور دارند انجیلشان تحریف شده آن واقعه ی تاریخی معروف که یک پادشاه رومی عیاش با تنی چند از اسقف های بزرگ زمان دست در انجیل مسیحیان خود می دانند. اگر هم نظر چند شهروند ملاک باشد که همین الآن شما قدم بزن تو کوچه و بازار و به حرف تنی چند به باور برس که قرآن کیلو چنده و اون دنیا دیگه چیه و محمد متعلق به عهد عتیق است و نه امروز و امام حسین خشونت طلب بود و … به نتیجه برس اسلام به درد نخور است! کمی منطقی باشید آقای معین. خوارجی! قاه قاه قاه! عجب کلام هایی.

  •  

   سلام
   ۱)یک دوست داشتیم به خیار میگفت خیوار (khiuaaaar واو خوانده نمیشود!بیشتر یک چیزی شبیه”آ” و “او” خوانده میشود! آلمانی ها میگند “اوی اوملت دار” ) ! اگر با این تلفظ خوارجی نیز خوانده شود آنگاه قاه قاه شما مضاعف خواهد شد!
   ۲) نمیدانم چرا هرچه انسان با شخصیت و متین و به اصطلاح صاحب سبک است به محض ورود به سایت ما بساط لودگی و خنده و شامورتی بازیش را پهن میکند؟؟
   ۳) منطق که کارساز نباشد مطمئنم که قاه قاه کارساز است
   ۴) حداقل مثل پابرهنگان یاح یاح یاح کنید که کمی از خیوار بودن خنده یتان کاسته شود! :)) خیوار =))
   ۵) خدابگم چکارتان کند!! نیم ساعته دارم میگم خیوار و میخندم! خیوار بیوار! :)) خیوار نِیوار زیواد شد! =)) من خوارجیِ خیواری هستم :)) خیواری خوارجی خیییییلی خوبس!

 22.  

  سلام دوست عزیزم
  با”گزارش تصویری/تجمع مردم اصفهان در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم” به روزم
  یاعلی

 23.  

  سلام مجدد
  ملت شریف و فهیم ایران بار دیگر حماسه خواهد آفرید
  و به صهیونست های قاتل وغاصب خواهد فهماند که چگونه در راه اسلام و خود را فداخواهند کرد
  باردیگر دشمنان اسلام و پیامبر بلندمرتبه حضرت محمد خواهند فهمید که روز به روز به نابودی و هلاکت نزدیک تر میشوند
  همه و همه در گرو حضور پرشور و حماسی ما در روز جمعه ۸۹٫۶٫۲۶ بستگی دارد
  مطمئن هستم که روز ۸۹٫۶٫۲۶ هم به برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان ملت مسلمان ایران اسلامی تبدیل خواهد شد
  انشاالله

 24.  

  سلام اخوی
  این نوشته بنده رو اگه فرصت کردی بخون: “آیا سوزاندن قرآن در جواب سوزاندن پرچم است؟”

 25.  

  سلام
  مطلبتون لینک شد
  اما…
  ممکن است انتقاد شما وارد باشد اما تعریف پرچم با کتاب های مقدس تفاوت دارد

  یا علی

 26.  

  سلام …

  بله برایشان مهمتر ( شکلک برو بابا مقدستر چیه ؟!! ) از قرآن میباشد اما هر چیزی را با خود معیار محک که اینجا انسانیت در برابر خداست محک میزنند اینکه میفرمائید آنرا محکوم میکنم اما خودم کردم که لعنت بر خودم باد بسیار مغلطه آمیز میباشد… مثل فرهاد فیلتر نژاد ( شکلک خدایی گناه داره ولی هر وقت فیلتر میشه یا چیز دیگه میمیرم از خنده ) که در قیاس تطبیقی میان دول ایران و اسرائیل هر دو رو دینی مینامید در حالیکه این آخرها قبول کرد که هر دو ایدئولوگن نه دینی ( حالا نزدیکشی بپرس ببین قبول کرد ؟!! ) اینجا هم همینه ما از یک نماد که متعلق به شیطان بزرگ هست منزجریم و با آدمها طرفیم اونا با خدا و آیه شریف اشاره دارن به مقدسات ( که میدونی چیزهای زمینی نیست حالا بیا بگو حب الوطن من الایمان بحث رو به علم الحدیث نکشونیا ) … . بهتر بود تو این ناراحتی شریعتی بازی درنمی آووردی چرا قبل این اتفاقات یه پست ندادی که این چه کاریه که مثلا عمو سام رو میسوزونید و اینا ؟!!!… . حالا ادامه دعوا ایشا الله تو وبلاگ من ( شکلک ما لقمه زعفرونی میخوایم یالا … ) … .

  •  

   سلام
   دل خوشی داریا!
   اصلن مگر من چه کاره ام که باید در زمان مربوطه پست بگذارم!؟؟؟ رهبرم؟ رئیس جمهورم؟؟ وزیر خارجه ام؟؟
   من یک آدم هیچکاره ام که رفتار غلطی را دیده ام و گوشزد میکنم! میگویم ۳۱ سال پرچمِ آمریکا آتش میزنید انتظار نداشته باشید به شما کاپ اخلاق بدهند! رگ غیرتتان باد کرده؟؟؟ کاری میتوانید بکنید؟؟؟؟ اگر میتوانید بکنید و اگر نمیتوانید دو دستی بر فرق سرتان بکوبید که مسلمانان اینقدر ضعیف و حقیر و خاک بر سرند! اون پاکستان! اون عراق اینم افغانستان! اون فلسطین و اون مصر با واردات پردۀ بکارتش و آن هم عربستان سعودی!
   کرور کرور آدم و مسلمان میکشند و ککمان نمیگزد! حال قرآن آتش زده اند مثلا چه غلطی میخواهیم بکنیم؟؟؟
   بهتر از عوض داد و بیداد کردن خودمان را درست کنیم! خودمان را قوی کنیم! با پرچم آتش زدن آمریکا کوچک نمیشود! با الله اکبر است که کوچک میشود! با لا اله الا الله است که از آمریکا برائت میجوییم! با کفی بالله وکیلا است که بدترین ضربه ها را به قول استکبار میتوان زد!
   امام با اینها بود که امام شد! وگرنه نه پرچم آتش زد نه فحش و ناسزا گفت!
   در ضمن آنها اگر ایمان داشتند که قرآن از طرف خداست خوب آتش نمیزدند! میزدند؟؟ ما هم میگوییم انجیل آنها تحریف شده و دروغین است! آنها هم کتاب مینوسند که پیامبر ما یک ادیب بوده که نشسته کتاب نوشته! شما از دید خود این سخنان را میگویید!

   •  

    سلام …

    خوب حاجی چرا میزنی ؟!!!… .

    من که پرچم رو آتیش نزدم همیشه پرچمم بالاست ( شکلک خدایی راس میگما ) ولی گفتم که اینجوریاس حالا رو چشم تو برنامم بود بعد ماه رمضون برم بادی بیلدینگ قوی شم ( شکلک نیشخند با کلاه شاپو ) … . بعدم آره خوب ما از دید اصغر آقا ببینیم ؟!!! … .

    با اجازتون شما رو لینک کردم حسام خان … .

 27.  

  سلام برادر عزیز
  فقط در پاسخ پاسختان عرض کنم که
  ۱-برای تشبیه وجود یک وجه شبه کفایت میکند،و هیچ وقت سخنتان را مصداق سخنان خوارج ندانستم بلکه از جهت اینکه فقط ظاهر یک آیه از آیات قرآن رامورد استناد قرار دادید_فقط از این جهت_شبیه آنها دانستم.
  ۲-در مورد تطبیق به مصداق آیات شریفه هم با توجه به تعابیر حضرت امام(ره)که امریکا را شیطان بزرگ و ام الفساد و…خطاب کرد،به راحتی میتوان به نتیجه رسید.(البته این برداشت مستلزم این است که سیره امام را قبول داشته باشیم).
  ۳-همین قدر که پذیرفتید برای این عمل گناه نمی نویسند،مبین این است که این عمل اشتباه نبوده،نیست،نخواهد بود!! (بماند که ثواب هم دارد!!!).
  ۴- نکته این دوستمان هم جالب بود:مذاکره مسالمت آمیز به جای رمی جمره.
  این چند خط رو هم از امام به شما و دیگران تقدیم میکنم،انشالله که عامل باشیم

  صحیفه نور، ج‏۲۰، ص: ۳۱۵ خطاب به زائران بیت الله الحرام
  باید برائت ازمشرکان وملحدان استکبار جهانى و در رأس آنان امریکاى جنایتکار را در کنار خانه توحید طنین اندازند و از ابراز بغض و کینه خود نسبت به دشمنان خدا و خلق غافل نشوند. مگر تحقق دیانت جز اعلام محبت و وفادارى نسبت به حق و اظهار خشم و برائت نسبت به باطل است؟ حاشا که خلوص عشق موحدین جز به ظهور کامل نفرت از مشرکین و منافقین میسر شود و کدام خانه‏اى سزاوارتر از کعبه و …اعلان برائت کهنه شدنى نیست و نه تنها اعلان برائت به ایام و مراسم حج منحصر نشود، که باید مسلمانان فضاى سراسر عالم را از محبت و عشق نسبت به ذات حق و نفرت و بغض عملى نسبت به دشمنان خدا لبریز کنند و به وسوسه خناسان وشبهات تردید آفرینان ومتحجرین ومنحرفین گوش فرا ندهند و لحظه‏اى از این آهنگ مقدس توحیدى و جهان شمولى اسلام، غفلت نکنند که مسلماً جهانخواران و دشمنان ملتها، بعد از این آرام و قرار نخواهند داشت و به حیله‏ها و تزویرها و چهره‏هاى گوناگون متمسک مى‏شوند و روحانى نماها و آخوندهاى دربارى و اجیرشدگان سلاطین و ملیگراها و منافقین به فلسفه‏ها و تفسیرها و برداشتهاى غلط و منحرف روى مى‏آورند و براى خلع سلاحهاى مسلمانان و ضربه زدن به صلابت و ابهت و اقتدار امت محمد- صلى اللَّه علیه و آله وسلم- به هر کارى دست مى‏زنند و چه بسا جاهلان مُتنسّک‏ بگویند که قداست خانه حق و کعبه معظمه را به شعار و تظاهرات و راهپیمایى و اعلان برائت نباید شکست‏…

  ج۲۱ص۹۰ سالگردکشتار خونین مکه
  بعضى مغرضین ما را به اعمال سیاست نفرت و کینه توزى در مجامع جهانى توصیف و مورد شماتت قرار مى‏دهند؛ و با دلسوزیهاى بیمورد و اعتراضهاى کودکانه مى‏گویند جمهورى اسلامى سبب دشمنیها شده است و از چشم غرب و شرق و ایادى‏شان افتاده است! که چه خوب است [به‏] این سؤال پاسخ داده شود که ملتهاى جهان سوم و مسلمانان، و خصوصاً ملت ایران، در چه زمانى نزد غربیها و شرقیها احترام و اعتبار داشته‏اند که امروز بى‏اعتبار شده‏اند!
  البته قبول دارم که امام خیلی اهل گفتمان با بعضی ها نبوده و آتش زدن پرچم امریکا را میدیده و تذکر نمیداده که آتیش بازی خطرناکه!!؟

  •  

   سلام
   ممنون از توضیحات! در آیه ای هم که آوردم نهی خاصی نشده است! بیشتر جنبۀ اخلاقی دارد! شما اگر با شورت هم بروید در خیابان و بگردید نه گناه مرتکب شده اید نه خدا خشمش میگیرد! حال که خدا از چنین کاری نهی نکرده پس برویم با شورت در خیابان بگردیم؟؟؟ اینجورکه شما استناد میکنید به سخنان امام و نتیجه میگیرید باید اخلاق را مالید در کوزه و یم قولپ آب خورد و رفت! هیچ جایی برای فحش دادن به غیر پیغمبر و خدا دیده اید که در قرآن نهی ای آمده باشد! مثلا در ایام روزه فحش دادن به پیامبر و خداست که روزه را باطل میکند و بقیۀ فحش ها نه! پس راه بیفتیم به بوش و خواهر و مادرش فحش ناموس بدهیم که ثواب روزه یمان زیاد شود؟؟؟؟
   خود را به نفمیدن کلام من نزنید لطفن! کار بد بدست! به هر بهانه ای! یکجا و فقط یکجا و فقط یکجا بیاورید که پیامبر و ائمه ما به کسی ناسزا گفته باشند! فقط در نهج البلاغه در جایی دیده ام که حضرت علی خلیفۀ اول را به گاوی تشبیه کرده که دو خلیفِ دیگر اورا برای خود پروار کردند و بعد از او نوشیدند! که در این مورد نیز به کنایه ی بسیار بوده! در جاهای دیگر هم اگر سخن ناجوری گفته شده افراد معرفی نشده اند بلکه خصوصیات آنها مشخص شده! مثل قرآن! مثلا قرآن نگفته فرعون مثل گاو بوده! ولی گفته افرادی که این خصوصیات را دارند از گاو کمترند یا از چهارپایان کمترند!
   برادر عزیز با همین استدلال های شما بود که در ایام بعد از انتخابات عکس رهبری را آتش زدند و پاره کردند و لگد کوب کردند! عکس امام را نیز چنین کردند! افرادی مانند “شمای نوعی” افراد بسیار خطرناکی هستند! کافیست در امتحانی سربلند بیرون نیایند! مثل انتخابات! اگر تا دیروز پرچم اتش میزدند از امروز عکس امام پاره میکنند! اگر تا دیروز قرآن برایشان محترم بوده چهار صباح دیگر ممکن است کافر شوند و قرآن را پاره کنند و آتش بزنند! تا دیروز میگویند جانم فدای رهبر و فردای پس از انتخابات اورا ولیِ جائر میخوانند!

   •  

    عزیزم،دقت کن
    بحث رو منحرف نکن
    شما گفتی آتش زدن پرچم امریکا باعث قرآن سوزی شده ورفتار آنها را با تفسیر خودت از آیات قرآن نوجیه میکنی.
    بنده هم از آیات قرآن وسیره امام مثال آوردم که این طور نیست داداش.
    حالا شما بحث رو به مناقشات مصداقی میکشونی که من خیلی متحجرم و عضو افتخاریه القاعده ام و تندرو و بد اخلاقم و بااین تفاسیر باید با شورت بیام خیابون و….
    (البته همه اتهامت رو تکذیب میکنم)
    به قدر کفایت هم توضیح داده ام.ماشاالله خودت سوال میپرسی ،جوابش رو هم میذاری.
    یاعلی-التماس دعا

    •  

     سلام
     من دقیقا با ادبیات خودتان پاسخ دادم! میخواستم بچشید که چقدر زیبا سخن میگویید! در ضمن با وجود این شمای نوعی را در ” ” قرار دادم که بدانید منظورم شما نیست!
     مصداق آوردید و از امام گفتید من هم مصداق آوردم!
     جواب سوالات را هم میگذارم که چهارتا انگ دیگر نزنید بهمان! خوارجمان کنید و فتوایی از امام علی بگیرید و دربه در دنبالم بگردید که مگر سر از تنم جدا کنید!
     دوستان دیگری بودند که میدانم از شما بیشتر با نظر من مخالفند اما بروید ببینید چگونه صحبت میکنند!
     به هرحال من با شما دعوا ندارم که :) بیا ماچتم بکنم :*
     ما نظری داریم و شما نظر دیگرhttp://heldin.ir/wp-admin/edit-comments.php#comments-form

 28.  

  حالا من یه چیزی میگم شما بدتون نیاد!
  تو پست قبل اعتراض کردید به صحبت های آقای مصباح
  که چرا ادبیاتی شبیه بعضی افراد دارند!

  اگه با حامیان همون افراد حرف بزنید ،
  می بینید که حرفاتون مو نمیزنه با حرفای اونا و به سخره گرفتن این برائت!

  در ضمن،یه نکیته ای هم باید بگم
  از کوچیکی تا الان تو دلت نگه داشتید
  یه مدت دیگه هم نگه می داشتید بعد نظرتون رو میگفتید…

  وقت شناسی هم چیز خوبیه!
  الان که قلب تموم مردم از این جنایت و عمل قبیح
  به درد اومده وقت این پست نبود.

 29.  

  (دیدیم چقدر امام حسین سر سر شمر را از تنش جدا کرد!)
  این حرف یعنی چی؟!!!
  شمر ملعون قاتل امام حسینه!
  امام تا قبل از رسیدن به قتل گاه ده ها نفر رو به درک واصل کرد!

  جناب!
  بحث ،بحث برائت است!
  اگه یه سر به نامه های مولا علی (ع) بزنید
  خودتون می بینید اون جایی که فردی مستحق مرگه
  حضرت لعن و نفرین کرده!!

  ضعف؟!
  تو جبهه جنگ کدوم “مردی” با فحش در مقابل شمشیر وایساده!
  چرا این قدر راحت این همه خون رو نادیده میگیرید
  فریاد های از اعماق وجود بر آمده ی برادران خودتون به سخره میگیری!؟!

  آن هایی که ما در این وادی دیدیم ؛
  همون هایی اند که توی ۸ سال جنگ ما
  و تو همه ی جبهه های حق علیه باطل نشون دادند
  که نه فقط با نفرین آل شمر و یزید و آمریکا و امثالهم
  که هر وقت لازم باشد با خون علیه این شمشیر های ظلم می ایستند!

 30.  

  جز تاسف از این مغالطه کاری از دستم بر نمی اد.

  آتش زدن پرچم اونها نماد آتش زدن سنبل زور و تجاوز و ادم کشی و درندگی و چپاول و بدبختی جهان و بشریت و غارتگری و خودخواهی جهانی و اتش زدن به آنچه آنها خیر میدانند برای بشریت…..آتیش زدن ما به خاطر حمایت از ظلم چهلوی در قبل انقلاب و زور گویی بعد از انقلاب بوده.پس ما یه حقی داریم متنفر باشیم..

  ثانیا اونها برن پرچم آتیش بزنن چرا به کتاب آسمانی ۱۵۰۰۰۰۰۰۰۰ انسان جسارت میکنن..

  البته امثال شما اگر به حج هم برید به جای رمی جمره سعی میکنید اموراتتون رو با جناب شیطان از طریق مذاکره و مسالمت امیز حل کنید…

 31.  

  الان باید چی کار کنیم؟

  می خوای ما هم انجیل های اربعه را هم آتیش بزنیم. یا نه بیایم عکس حسین اوباما و پرچمشونو بزنیم بالا سرمون تو اتاق!؟

 32.  

  گزینش سلیقه ای آیات و اعلام حکم قطعی،بدون تشخیص مصداق خارجی و بدون توجه به سایر آیات و روح حاکم بر قرآن،شبیه روش مذموم خوارج است که با مستمک کردن آیه (ان الحکم الا لله)علیه امام حق شوریدند.
  اگر آیۀ ۱۰۸ انعام _که اشاره کرده اید_در قرآن هست،آیات بت شکنی ابراهیم علیه السلام هم هست، یا آیه شریفه ۱۴۸ نسا که میفرماید (لا یحب الله الجهر بالسوء من القول الا من ظلم)
  «و کلمه (سوء من القول) آن است که به کسی گفته شود ناراحت گردد مثل نفرین و فحش…پس اینکه فرمود:(خدا سخن زشت به جهر گفتن را دوست نمی دارد) کنایه است از اینکه در شریعت این عمل نکوهیده است ..لیکن کسی که مورد ظلم شخصی یا اشخاصی واقع شده می تواند در خصوص آن شخص یا اشخاص و در خصوص ظلمی که به وی رفته،سخن زشت وبا صدای بلند بگوید و همین خود قرینه است که این چنین کسی نمیتواند هرچه از دهانش بیرون بیاید به او نسبت دهد..بلکه تنها می تواند با صدای بلند ظلم کردنش و صفات بدی از او که ارتباط با ظلمش دارد را بگوید.»_ترجمه فارسی تفسیر المیزان
  سوال من این است:مگر امریکا در عراق و افغانستان و فلسطین و …هر نقطه ای که سودی برایش دارد چنگ اندازی نکرده؟! مگرجان و مال و عرض و ناموس و امنیت را از آنها سلب نکرده؟! مگر غیر از این است که امام راحل (ره) امریکا را شیطان بزرگ خطاب کرد و فرمود هرچه فریاد دارید یر سر امریکا بکشید؟! به نظر نمیرسد که کسی در شیطان صفتی و فساد و فتنه انگیزی امریکا شک داشته باشد؟!
  به آتش کشیدن پرچم امریکا بیانگر اوج نفرت مقدس ازسیاست های خبث آلود سردمداران امریکااست.
  البته انسان های آزاده در خود امریکا اینچنین موضعی را میفهمند، هر چند که شما بخواهی کاسه داغ تر از آش شوی و عمل کثیف عده ای را موجه و نتیجه طبیعی اعمال مسلمین جلوه دهی و جانمازت را جلوتر از امام پهن کنی.
  توقع ندارم با من موافق باشی اما لااقل نظریات شخصیت را اینچنین به آیات قرآن نچسبان.

  •  

   سلام
   چطور شما که مصداق آیات را تعیین میکنید خوب است؟؟؟
   ما شدیم خوارج و جلوتر از امام و چسب زننده به قرآن؟؟ من نه فتوی صادر کردم نه کسی را مجبور به کاری و نه به مبارزه با کسی برخواستم! چگونه این سخنان مرا مصداق سخنان خوارج میدانید!! شما که اینقدر راحت خوارج را میشناسید و تشخیص میدهید جلوتر از امامید یا من که نظرم را میگویم و میروم؟؟
   جواب بقیه صحبتتان را در کامنت های دیگر میتوانید بیابید!
   در مورد آیه ای که آورده اید اینکه خداوند استثنا قائل شده اما آن عمل را نیز نستوده است! یعنی اینکه برای این فرد گناه نمینویسد و غضب (دوری از رحمت) بر او نمیکند! نه اینکه تازه برایش ثواب بنویسد! فهمیدن این موضوع اینقدر سخت بود؟؟؟؟
   فحش و دشنام هم فرق دارد با داد زدن! تفاوت قائل شدن بین این دو نیز فکر نکنم زیاد سخت باشد!

 33.  

  هه.
  برداشت جالبی بود از اون حرف صریحم.
  جداً موفق باشید.

 34.  

  بابا دنیا دیده! اتفاقا یکی از آشنایان آمریکاست و می گفت چرا پرچم آتش می زنند و می گویند مرگ بر آمریکا. چه می دونم والا! من حرفم یک چیز است اعتقاد به خدا و اینکه همه ی پیامبران از جانب خدایند. مسأله اعتقاد به اصل دین است فقط شریعت ها فرق می کند. موفق باشید.

 35.  

  لزوما با نوع استدلالت مخالف نیستم اما یه قدری خلط مبحث شده این وسط.

  اول اینکه آتش زدن پرچم یک کشور در قانون اساسی آمریکا کاملا قانونیه و حتی تو خود آمریکا هم پرچم آمریکا به آتش کشیده شده!

  دوم اینکه آتش زدن پرچم آمریکا در ایران جوابش قرآن سوزی نیست چون ایران تنها کشور مسلمان و ایرانی ها تنها مسلمانان جهان نیستند و اگر بنا بود آتش زدن قرآن پاسخ آمریکایی ها به آتش زدن پرچمشان در ایران باشد آنها یا باید پرچم ما را آتش می زدند و یا حدااکثر نهج البلاغه را!!

  سوم اینکه اساسا این حرکت به بهانه ۱۱ سپتامبر بود که اتفاقا متهم اصلی آن حادثه از نظر آمریکایی ها مسلمانان هستند اما ایرانی ها نیستند!

  چهارما آمریکایی ها مذهبی ترین مردم غرب هستند. اساسا آمریکا را انگلو- پروتستان ها پایه گذاری کردند و بیشترین کلیساها هم در آمریکاست و مردم آمریکا از معتقدترین مردم دنیا نسبت به انجیلند پس لزوما در آمریکا تقدس پرچم بیش از تقدس انجیل نیست!

  حرفت صحیح اما تحلیل ها نباید دچار در هم آمیختگی مشوش بشه که هر چیزی رو به هر چیزی ربط بدیم!

  •  

   سلام
   اول اینکه در بعضی ایالات آمریکا همجنس بازی هم قانونیست!
   دوم منم نگفتم دلیل کارشان این بوده! اینقدر احمق نیستم که دلیل کارشان را ندانم! اما خوب است بهانه ها را از همه بگیریم! دلیل این کارشان همانیست که رهبری در نامه اش آورده!
   سوم اینکه تنها در ایران پرچم آمریکا آتش زده نمیشود!
   چهارم اینکه من هم به حرف شما اعتقاد کامل دارم. میتوانید انجیلشان را آتش بزنید تا خود مسلمانان را با مساجد و کتابهایشان یکجا آتش بکشند! :) شاید ربط این موضوع در ظاهر اشتباه باشد! شاید اگر پینوشت ۲ را اول مطلب بگذارم و این سخنم را در پینوشت شما راضی شوید؟؟؟

 36.  

  سلام. ۱)شکلک خنده اینجا چقدر بی ریخت می شود. ۲) منظورم سوره و شماره ی آیه است. ۳) آقای معین شما از کجا با دیدگاه دیگران آشنا شدید که می گویید بقیه این طور فکر نمی کنند؟ (بین جواب هاتان دیدم) ۴) ببین برادر من مسئله نادانی است که شما خواستی مطرح کنی چپه عمل کردید. پستتان شد در حکم توجیه! حرف ما یک چیز است. آن آمریکایی با عقل و شعور! که اتفاقا سرانه ی مطالعه اش چند برابر ماست چقدر زحمت کشید قرآن بخواند؟ لااقل به خاطر نام مسیح و مریم مقدس و موسی هم که شده سیاه بازی می کردند تا باورمان شود حداقل به شریعت خود اعتقاد دارند! قرآن هیچ انجیل خود را و تورات خود را که باور دارند؟ نام محمد در کتاب آنها هست. آمریکایی ها به خاطر پرچم سوخته شان سوختند؟ آنها مسلمان ها را می سوزانند. در طول تاریخ به اندازه ای که مسلمان و به خصوص شیعه کشتار شد به دست آنها و به اعتقاداتشان توهین شد شما سراغ داری مسلمان مسیحی و یهودی بکشد؟ شنیدی تا حالا مسلمانان دیر و کلیسا و صومعه را با آدم هایش بفرستند هوا؟ ما که بیشتر باید انجیل و تورات بسوزانیم! اما نمی سوزانیم چون مسأله اعتقاد به پیامبری پیامبران خداست. خدا هم یکی است. مسأله پرچم نیست. ما باید در این مورد قاطع برخورد کنیم. باور کنید وبلاگ های مسلمانان و فعالیت هاشان در فضای مجازی به وسیله ی آنها رصد می شود. کمی حواسمان جمع باشد.

  •  

   سلام
   ۱) درست صحبت کنید ها :) ۲) انعام آیۀ ۱۰۸ ۳) سر و کارم با خارجی ها زیاد است! برادرم هم در انگلیس زندگی میکند و خودم چندین کشور اروپایی را سفر کرده ام! همچنین نظر دیگر مسلمانان را با رفتن به مراسم حج و رفتن به عراق و افغانستان تقریبا میدانم ۴) فقط میگویم حواسم جمع است! من برای دلخوشکنک کسی نمینویسیم! اما باز هم میگویم که این دید شماست! از نگاه دیگران به مساله نگاه کنید!

 37.  

  عنوان………
  این عنوان رو هی به رومون نیارید.
  هیچ چیز قابل توجه و توجیح کننده ای توی این عنوان”تون” نمی بینم.
  آیه ای هم که استفاده کردید جاش اینجا نیست.
  شاید زمان انتخابات بود. توی نبردی برابر. اما قرآن و پرچم اصلاً برابر نیستند. هر چقدر دوست دارید بگید عنوان.
  عنوان…….

 38.  

  سلام
  نکته ظریفی بود ،از سوی ما که دم از تمدن دیرپا می زنیم و مفتخر به اخلاق اسلامی هستیم ،چنین عکس العملی صحیح نیست .
  البته خب به نظرم ، پرچم سوزاندن هم یه جور نماده ، یه جور زبان بین المللی برای بیان تنفر و برائت و …
  ولی موافقم و تشکر

 39.  

  اخوی یکمی یه جورائیم شد از نوشتتون.
  برام جالبه که اینجوری همه چی رو با هم قاطی می کنین.
  یعنی واقعاً آتیش زدن پرچم حکومتی که هر آنچه شر توی دنیا اتفاق می افته زیر سر اونه برابر هست با آتیش زدن یک کتاب آسمانی(فرقی نداره چی. قرآن، انجیل، تورات، و چه بدتر قرآن که توش تحریفی هم نیست و اصل اصل است).(می دونم که مخالف حرکت اخیر این موجودات شیطانی هستید. اما کنار هم آوردن این دو ماجرا زشته. به خدا زشته.)
  و واقعاً تفاوتی بین پرتاب کردن لنگه کفش به سمت موجودی که هر آنچه ظلم در جریان هست، یک پای ماجراست؛ برابر است با لنگه کفش پرت کردن سر یک وزیر یک وزارت خونه ای که حالا به فرض می گیم کارش رو درست انجام نداده؟؟؟؟
  نه همیشه مرگ بر آمریکا، همیشه موافقم با آتیش زدن پرچم این حکومت ظلم و جور، همیشه هم برای اون خبرنگار دعاهای خوب می کنم و آرزوی برای عاقبت به خیری.
  موفق باشید.

 40.  

  و اما به آتش کشیدن پرچم….
  یه دولت ظالم ِآدم کشِ ِغاصبِ ملعون
  هر جنایتی که میخواد تو این دنیا میکنه..
  جنگ راه می ندازه و خون به پا میکنه
  و من و تو برا انزجارمون از این ظالم چی کار می تونیم بکنیم!!
  پرچم آمریکا رو که نماد دولت یاد شاده است رو به آتیش میکشیم
  و تو همه ی راه پیمایی هامون لگد مال میکنیم این نماد ظلم و تجاوز رو!
  و داد می زنیم مرگ بر آمریکا رو…
  جواب شبهه ای که شما مطرح میکنید قبلا داده شده…
  ما شهروندان این کشور رو که مخالف ظلم دولتشونند بارها از عاملان ودولت این کشور جدا کردیم!
  و همیشه طرف فریادمون دولت و سیاست مداران این کشوره!
  همه ی آمریکایی ها هم میدونند که به آتیش کشیدن پرچم آمریکا
  فریاد اعتراض به ظلم و جنایت دولت حاکم بر این کشوره!
  اونا خوب اینو می فهمند…
  ببینم تا حالا کسی از شهروندای آمریکایی به آتیش کشیدن پرچمشون رو محکوم کرده!؟
  نه!نکرده…!
  اگه هم کرده باشه جواب گرفته…
  چون اونایی که ظلم و تجاوز دولتشون رو میفهمند که علت به آتیش کشیده شدن پرچمشون رو هم میفهمند.
  و کسایی که از آدم کشی و جنایت دولتشون حمایت میکنند که صد البته مرگ برشون!

  •  

   سلام
   این سخن شما ناشی از عدم اطلاع شما نسبت به دید شهروندان آمریکاییست! پرچم یک کشور نماد مردم آن است نه نماد دولت آن کشور! بروند هرچه میخواهند بوش و اوباما آتش بزنند! اما پرچم قضیه اش فرق میکند! فرض کنید چهار صباح دیگر دولت زورگویی در ایران مستقر شد و دست به جنایت زد! پس برویم پرچم ایران را آتش بزنیم!؟؟ نمیتوانم حرف شما را بپذیرم

   •  

    (فرض کنید چهار صباح دیگر دولت زورگویی در ایران مستقر شد و دست به جنایت زد! پس برویم پرچم ایران را آتش بزنیم!؟)

    اگه پس فردا دولت ظالمی روی کار بیاد
    اگه تو ،تو راه حق باشی ،خودتم در مقابل جنایت دولتت می ایستی!
    و صد در صدعلت آتیش زدن پرچمت رو توسط کشورهای دیگه دولت خودت می دونی
    و دولتت رو سرزنش می کنی نه دیگران رو!

    اگه هم با دولتت تو کشتار مردم موافقی که تو هم ظالمی
    و صد در صد فریاد مرگ من بر سر تو هم هست!

    آقای بزرگوار!
    ظلم نکرده چه فیلم ها که به دروغ علیه من و شما که نساخته اند…
    چه تو هین ها که به ایرانی و اسلام نکرده اند..

    ببینم اصلا چرا نمیان پرچم من رو آتیش بزنند!هان!؟
    مگه ما به آئین اونا توهین کردیم.
    اندیشه های پشت این عمل وقیحانه فراتر از این گونه مقابله به مثل کردنه!

    •  

     سلام
     آخر اگر همه در راه حق بودند که خیلی عالی میشد! کمی روی زمین زندگی کنید لطفا!
     من فقط با این سخن بهانه را از دست آنها گرفته ام! نمیدانم مشکلتان با نظر من چیست! من نه گفته ام آمریکا دولت گل و بلبلی دارد و نه گفته ام خوب کردند که قرآن آتش زدند!

 41.  

  من یه سوالی ازت می پرسم!
  اگه یه روزی یه سری سرباز بریزند تو خونه تون و خواهر و مادرت و
  به رگبار گلوله ببندند ؛و هر روز خبر کشته شدن یکی از هم سایه ها و فامیلت رو بشنوی،
  خبر اسارت و شکنجه شدنشون رو…
  اون وقت فردا روز تو باعث و بانی این جنایت کثیف رو ببینی که
  وایساده و اون بالا و از حقوق بشر حرف میزنه چی کار میکنی؟
  وای میسی نگاهش میکنی و برا انسانیتش کف میزنی!؟
  نه؛کفشت و در میاری و میزنی تو سرش…
  اگه می تونستی با دستات تیکه تیکه اش میکردی!!
  اون وقت من این جا شهامت تو رو تحسین میکنم …
  شرافت و غیرت تو رو تحسین می کنم…
  و میگم دمت گرم که همه ی عواقب کارو به جون میخری انزجار همه ی مارو
  از اقدامات این ملعون به همه نشون میدی!
  می تونی بفهمی؟!

  قیاست قیاس درستی نیست…
  من در مقام مظلومم و برام واجبه در مقابل ظالم بایستم
  سکوت نکنم و هر جور که میتونم انزجارم و فریاد کنم!!
  و هزار و یک دلیل دارم برا کارم!
  منطق من ظلم و آدم کشی اوناست…
  همه ی دنیا هم اینو فهمید ..

  اما منطق اونا برا پرتاب کردن لنگه کفش چیه؟
  همون منطقی که برا کشتن آدما دارند.

  •  

   سلام
   همیشه دوستان به من میگفتند تو صفر و یکی و سیاه و سفیدی می اندیشی حال این را باید به شما بگویم! من عمل آن مرد را تقبیح نکردم! اما اینکه این عمل توسط رسانه های ایرانی تشویق و تمجید شود را مورد بحث قرار داده ام!
   وقتی جنگ و دعوا پیش می آید منطق کنار میرود! آقای رئیس جمهور میشود دیکتاتور و آقای رهبری میشود ولیِ جائر! کجای کارید؟
   از امام حسین مظلوم تر هست؟ مرد و مردانه ایستاد و با کمال ادب و متانت لشکریان مقابلش را هدایت کرد! آنها را نه فحش داد و لنگه کفش نثارشان کرد! آیا از حصرت محمد مظلوم تر کسی بود؟؟ خدیجه وابوطالب در اثر سختیهای شعب جان سپردند اما رفتارش با مشزکان مکه پس از فتح مکه چه بود؟؟
   هر کسی برای انجام کار خودش منطقی دارد! من آیه ی صریح قرآن را برایتان آورده ام که قبول کنید! مسلمانان در اوج تحقیر و مظلومیت در زمانی که به میخواستند مجبورشان کنند به شعب بروند و در فشار شدیدی بودند می آمدند و به بتها فحش و ناسزا میگفتند! خداوند گفت نکنید! درست است که شما از روی منطق به آنها ناسزا میگویید اما آنها از روی جهل و ظلمشان به خداوند شما توهین میکنند! یعنی فهمیدن این مطلب سخت است؟؟ باز هم میگویم که عمل آن فرد عراقی را تقبیح نمیکنم اما نتیجه کلی آنرا چرا

   •  

    فکر نمی کنم زمان زمان نصیحت باشه دیگه اما
    خیالتان جمع اگه خبر نگاره می تونست؛ مردو مردانه
    مثل امام حسین شمشیر میزد و سر رئیس جمهور جنایت کارشون رو قطع می کرد!

    ما هم به خدا و آئین آقای اوباما توهین نکردیم
    به شخص او به واسطه س جنایت هایش!

    •  

     دیدیم چقدر امام حسین سر سر شمر را از تنش جدا کرد!
     یک چیز را میگویم بدتان نیاید! فحش و ناسزا و اهانت به مقدسات دیگران ابزار دست ناتوان است! ایرانی ها هم مخصوصا در ۲۰۰ سال به این طرف ناتوان بوده اند! پس این فحش در فرهنگ آنها نهادینه شده! بعد هم که میگویی چرا میدهی میگوید کاری که از دستم بر نمی آمد فحش دادم که دلم خنک بشه! حالا یک مشت ملت که سال تا سال سراغ قرآن نمیروند و گر و گر دروغ وتهمت به هم میبندند و در پیشرفت دینشان هیچ تلاشی نمکتتد یکی دو روز می آیند پرچم آتش میزنند تا دلشان خنک شود!

 42.  

  آخه شما قرآن رو با پرچم مقایسه می کنی؟؟؟؟!!!!!!!!!
  آتیش زدنشون یکسانه؟‍!!!
  عجبا!

  •  

   سلام
   از دید من خیر! اما عنوان مطلب گویای همه چیز است! به نظرتان برای یک لائیک آمریکایی یا یک مسیحیِ آمریکایی یا یک یهودی آمریکیی که دین ما را قبول ندارند پرچمشان مقدس تر است یا قرآن! گاهی نیاز است مسائل را ازدید دیگران دید! خیلی از آمریکایی ها هم که این کار را تقبیح میکنند از ترس قدرتیست که مسلمانان دارند وگرنه از ته دل راضیند!

 43.  

  :-D

 44.  

  اگر استدلال آمریکایی ها برای قرآن سوزی این باشد که در این صورت مغز فندقی ترین آدمهای روی زمین اند! اما خودشان که می گویند فهمیدند ۱۱ سپتامبر کار مسلمان ها بوده این کار را کردند. می شود بگویید آیه ی مورد نظر شماره و سوره اش چیست؟

  •  

   سلام
   همان آیه ای که آن بالا نوشته ام دیگر!
   در ضمن به نظرم بهانۀ کوچکی نیست! وقتی اینگونه رفتارها را از ما مسلمانان میبینند و یا میبینند که در کشورهای مسلمان فرت و فرت آدمست که به هوا میرود و منفجر میشوند بهترین بهانه ها برای تروریست دانستن مسلمانان در دستشان است. همه دنیا مثل من و شما نیستند که بدانند اوضاع از چه قرار است!

 45.  

  قداست پرچم یک کشور با قداست کتاب مقدس پیروان یک دین قابل مقایسه نیست. قیاس جالبی نبود. در این مورد با شما موافق نیستم.

 46.  

  حالا این که پرچم آتیش زدم خوب است یا بد، یه موضوعه و این موضوع اخیر چیز دیگر. من معتقدم این عملی که انجام هیچ ربطی به پرچم سوزی ندارد. یعنی حتی اگر این کار هم نمی کردیم باز اونها این کار رو انجام می دادند. این عمل یک کار رسانه ای است و با کارکردهای خاص خودش. ربطی به ملیت گرایی ندارد.

 47.  

  سلام
  جالبه که راجع به خبرها هم کاملا انفعالی عمل می کنیم. یعنی کاملا می ریم تو پازل طرف بازی می کنیم. به عنوان مثال شما ببین اون عکسی که توی پست قبلیم کار کرده بودم و به وضوح به یک مسجد توهین شده بود. مسجدی که اگه سر نماز متوجه بشی خدای نکرده جاییش نجس شده باید در همون حال نماز تطهیرش کنی و اگه نتونی باید نمازو بشکنی و تطهیرش کنی همین بیخ گوش خودمون تبدیل به خوکدونیش کردن صدا از هیچ کی در نیومد کسی هم جاییش درد نگرفت. خلاصه آی بدم میاد از این مشهورات رسانه ای!
  راستی تحلیل شما هم جالب و درخور تامل بود.
  موفق باش عزیز جان

 48.  

  باز در آمریکا اگر ۳۰ نفر قرآنی آتش زدند، میلیون ها نفر دیگر اعتراض و تقبیح کردند. ما که اینجا در این سی سال هر کس هر پرچمی آتش زد و شعار مرگ داد اجازه اعتراض نداشتیم.

 49.  

  ممنون ، تحلیل زیبایی بود

 پاسخ دهید

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>