سپتامبر 112010
 

چند وقتِ پیش که در مراسم ضیافت افطاری ” جامعه اسلامی مهدنسینِ” اصفهان شرکت کردم و آقای “باهنر” سخنرانی می‌کرد؛ یادِ مناظرات انتخاباتی و حال و هوای پارسال افتادم. امروز که سخنان آقای “مکارم” را در خطبه‌های نماز عید فطر می‌خواندم بیشتر و بیشتر به یاد آن روزها افتادم!

یاد روزهایی که جناب موسوی، کروبی و رضایی و سایت‌ها و روزنامه‌های حامیِ آنها  راه و بیراه این سخنان را تکرار می‌کردند:

” آمارهایی که دولت ارائه می‌کند واقعی نیست” …. ” مردم خود با گوشت و پوست و استخوان، فشار تورم را درک می‌کنند”…” با آمار به راحتی می‌توان بازی کرد” … ” دولت از بس که دروغ گفته اعتمادِ مردم به نظام کاهش یافته” و الی ماشاالله دروغگو و پینوکیو خطاب کردنِ دولت!

و دیروز هم آقای “مکارم” این صحبت‌ها را ایراد فرموده‌اند:

” دائما آمارهای مربوط به کاهش تورم ارائه می شود اما این برخلاف چیزی است که مردم با چشم خود می بینند.” …  ” وقتی آمارها با واقعیات تطابق نداشته باشند مردم به واقعیت بدبین نمی شوند”…” بسیاری از جوانان با تحصیلات بالا به ما مراجعه می کنند و تقاضای شغل می کنند اما ما نمی توانیم برای آنها کاری انجام دهیم که این مسئله جای تاسف دارد.” و …

————————————————————————————————————————————————

پینوشت ۱ : به نظرم دار و دسته‌ی همان‌ها که ساعتِ ۱۰ شبِ انتخابات زنگ می‌زنند و به آقای موسوی تبریک می‌گویند، صبح تا شب نشسته‌اند درِ گوشِ این علما، و مانند زنبورها “ویز ویز” می‌کنند.

پینوشت ۲ : خطبه‌های نماز عیدِ فطر توسط رهبری را گوش کردید؟؟؟ همه اش موج می‌زد از امید و آینده‌ای روشن! نمی‌دونم این علما کی باید از این مرد یاد بگیرند؟

پینوشت ۳ : هر روزِ ماه رمضان که از یکی از تالیفاتِ آقای مکارم بهره می‌بردم تماما برایشان دعا کرده‌ام!

تکنوشت ۱ : شیطان بسیار زیرک است. دیشب مرا با عملیاتِ محیر العقولی، “خر” و شاید ” از آن کمتر”  نمود و صاف انداخت وسط ۵ تا عرق خور که عزم را جزم کرده بودند که ما را نیز به جرگه‌ی خود بپیوندانند! اما اراده‌ی ما کجا و زیرکیِ شیطان کجا؟؟ زرشک

تکنوشت ۲ : ترفندی برای رهایی از وسوسه‌ی شیطان کشف نموده‌ام و آن اینکه سعی کنید با او و دوستانش که دور و بر کله‌یتان و از “جلو و عقب و راست و چپ” مزاحمت می‌کنند رفیق شوید و با آنها صحبت کنید. برایشان دلسوزی کنید و بگویید که خداوند ارحم الراحمین است و درِ توبه همیشه باز. تا دیر نشده بروند توبه کنند! حیف تویِ شیطان نیست که اینقدر خوب بودی و حالا به این نکبت افتاده‌ای؟؟ برو توبه کن! برو ….

[suffusion-the-author]

[suffusion-the-author display='description']

  ۳۳ Responses to “آقای ناصر مکارم شیرازی! صبحکم الله بالخیر!”

 1.  

  مکارم. خخخخخخخخخ
  حراااااااام است خخخخخخخ

 2.  

  سلام
  یک آیت ا… اولش بذارید یا یک مدظله العالی آخرش. چی چی (( آقای مکارم شیرازی … )) دوما اگه یک رئیس جمهور درست حسابی ایران داشته البته بعد از امام خامنه ای اونم آقای دکتر احمدی نژاد.
  حسام الدین: سلام. ما با آقای مکارم رفیق هستیم! نگران نباشید :)

 3.  

  اختیار دارید ما در برابر قهرمانان تورم آقای رفسنجانی و موسوی نمی توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم
  نیست در دوران آقایان تورم آخرش دو درصد بود
  اما من به آیت الله مکارم احترام می گذارم اما درخواست انصاف هم دارم
  زمان دکتر موسوی که اگه کسی نطق می کشید و کوچکترین انتقاد از موسوی مساوی با دادگاه بود
  هاشمی هم که کسی جرات نقد نداشت تکلیف معلومه
  زمان خاتمی هم که اگه کسی نقد می کرد بهش می گفتن دشمن ملته
  خوب شد دکتر اومد که نطق آقایون باز شد
  بگید هرچی می خواید بگید اینجا دولت موسوی و هاشمی و خاتمی نیست که نقد کردن نیاز به خوندن شهادتین داشته باشه هرچی می خواین بگین
  حسام الدین: ما نفهمیدیم منظورتون چیه؟؟؟

 4.  

  iir9I7 ccvcbpkihhsi, [url=http://kttwiayxcczs.com/]kttwiayxcczs[/url], [link=http://dkejzryncdqa.com/]dkejzryncdqa[/link], http://ouajixnebpoo.com/

 5.  

  فرمانده گردانی که لیست ۲۱۰ شهید را از امام زمان تحویل گرفت + عکس آن لیست + فیلم

  salehat.ir

 6.  

  خوب برادر حرف راست تلخه دیگه شما هم نباید در برابر حرف راست ناراحت بشی
  البته میتونی نظر خودتو در مورد موضوع با ذکر دلیل بیان کنی و قضاوتو به مخاطب محول کنی نه اینکه چون فلانی گفته فلان پس این درسته یا غلطه

  به علاوه اگه مسلمونیم نباید حتی به بت بت پرست هم توهین کنیم و اگه شیعه علی هستیم نباید حتی در برابر توهین سپاه معاویه ناسزا بگیم
  واسه همینم میگم خداوند همه و مخصوصا مهندس میر حسین موسوی عزیز رو حفاظت کنه که خداوند بهترین حافظان است.
  سبز باشید
  یاحق

  •  

   سلام
   ما هم نظرمان را گفتیم! نظر دادن بدون مواضع که معنی ندارد! در مورد ناسزا و این صحبتها هم بهتر است به مهندس عزیزتان این نکته را گوشزد شوید وگرنه ما به کسی ناسزا نگفته ایم و خوب است پست قبلی مارا بخوانید تا بفهمید ما خود بهتر از شما میدانیم که نباید ناسزا گفت!

 7.  

  آخ گفتی حسام معین خان!
  منم خیلی حرصم گرفت و تعجب کردم که راجع یک مسئله ریز و تخصصی اقتصادی صحبت کردند

 8.  

  بازهم سلام
  متاسفانه فقط مطلبتان را خواندم و تازه متوجه پ ن ها شدم
  با عرض عذر

 9.  

  سلام
  با مطلبی پیرامون هتک حرمت قرآن بروزم
  اگرچه با برخی از مواضع شما موافق نیستم اما اجازه ی می خواهم شمارو لینک کنم ، کاری که جنابعالی ظاهرا خیلی وقت پیش انجام دادید .
  اما در مورد مطلبتون .
  برادرم دیگر تقریبا همه می دانند که بشدت مخالف احمدی ن‍ژاد هستم اما بی انصافی را نمی پذیرم ! آقای مکارم از این سوتی ها زیاد می دهد . از شما بعنوان یک انسان تحصیل کرده بعید بود که چنین بنویسید . کاهش تورم امری غیر قابل انکار است و البته که مردم خیلی حس نمی کنند !!! کاهش تورم لزوما به معنای ارزان شدن نیست ! به معنای بالا نرفتن است
  یا علی

 10.  

  ۱- در دیدار روحانیون برجسته کشور با احمدی نژاد مطرح شد:

  روحانیت همچنان پشتیبان دولت مکتبی است

  ۲- هرمنوتیک گشایی از سخنان مشایی – یادداشت سید محمد میر اسماعیلی

  — وبلاگ همت آنلاین — این وبلاگ در جهت حمایت از دولت کریمه سیدخراسانی راه اندازی شده است لطفا با لینک کردن این پایگاه در وبلاگ خود همسنگر ما باشید— دمت گرم از مطلبی که زدی

 11.  

  عجیبه هر جا می رم چند تا رفیق ناباب پای شماها نشستند! غلیان را می شود تحمل کرد اما عرق… خدا را شکر شما کنجکاو نشدید برای امتحان کردن!! شما چرا هنوز با این گونه افراد در ارتباطید؟ چه سود و خیری از این ها به شما می رسد؟ تازه حتی می گید رفیق!! با نوع ادبیات در کلام افراد موافقم. منظورم مخالفان دکتر است.

 12.  

  روی ایشون چه خوشت بیاد چه بدت بیاد تعصب دارم. هواست باشه !

 13.  

  سلام.
  فکر نمی کنید کمی تند رفتید؟
  کاری به درست و یا غلط بودن حرف ایشان ندارم که از قضا حفظه الله متخصص اقتصادی نیستند.اما ایشان از حق قانونی خودشان استفاده کردند،نه؟و این که بخواهیم بین این قضیه و کار آن آقایان لعنتهم الله علیهم! شباهت قائل شویم به نظرم کار زیبنده ای نیست برادر!

  فرهاد جعفری را چه کار دارید،ایشان به نظرم سواد خوبی ندارد! من فقط یک چالش کوچک کشیدمش،با اسم محمد حسین که اسم خودم هم هست در پستی که در مورد رتبه بندی دانشگاه ها گذاشته بودند نظر گذاشتم و چند سوال از ایشان پرسیدم که گویا نتوانستند جواب بدهند،البته کامنت من مربوط به پست ۱۱ شهریور بود.
  ایشان خیلی از مسائل را قاطی می کنند گویا، و خیلی ها را به یک چوب می زنند و کل نظام را طبقه ای نگاه می کنند و شاید کمی گرایشات مارکسیستی هم بشود در آثار ایشان دید(یادداشت ها)، به نظرم ایشان هیچوقت جامعه شناس خوبی نمی شدند!

  در ضمن فعلاً که سایتش فیلتر است،تا چه شود!

  •  

   سلام
   وقتی ایشان بگوید دولت دروغگوست و سبزها هم همین را بگویند یعنی چه؟ یعنی یا سران فتنه و ایشان راست میگویند! یا هر دو دروغ میگویند! در هر صورت مشکل ایجاد میشود!
   در مورد آقای جعفری هم بگویم چون من با ایشان از نزدیک صحبت کرده ام فکر نکنم صحبتهای شما در مورد ایشان صحیح باشد! امثر تحلیلهایشان هم حداقل از نظر نتیجه جواب داده و ثابت شده! گرجه فرضیاتشان را اشتباه بدانیم و بدانید!

 14.  

  ببخشید منظورتان دقیقا یعنی چی؟
  کی می تواند انکار کند که وضع الان اشتغال مملکت ما افتضاح است؟
  همه ی حرف ها را سیاسی نبینید. مثلا آیه ا… مکارم وابسته به کدام دسته اند؟ گاهی باید انتقاد کرد و مشکلات را داد زد! وگرنه مسئولین ما خوابشان می برد.

  •  

   سلام
   منظور من مشخص است! اینکه مخالفان رئیس جمهور را از اتحاد ادبیاتشان بشناسید!
   من نگفتم آقای مکارم مال دسته ای هستند! گفته ام کسانی دائما در گوش علما وز وز میکنند!
   خانم سطرانه چیز عجیبی نیست اینکه من میگویم! در زمان امام هم بسیاری از بزرگانِ علما با امام و تفکرشان مشکل داشتند!
   در ضمن وضعیت مملکت آنقدرها هم که میگویید افتضاح نیست! ولی من نگفتم بیکاری و گرانی نیست! بر سر ادبیات گیر دارم! همین! زشت است از تریبون رسمی نماز جمعه دولت دروغگو خطاب شود! زشت است

 15.  

  داغ دل تازه میکنید…

  سال پیش تو جریان انتخابات ؛
  وقتی آقا و سید ما اومد وسط میدون…
  صدای لبیک همین مردم عوام گوش دنیا رو کر کرد و
  صدایی از عزیزان و علمای بزرگ ما درنیامد…
  … … …
  یه عزیزی خیلی بحث قشنگی داشتند در این باره…
  میگفتند علما و بزرگیشون سر جاش…
  ما به همشون ارادت داریم.
  اما انقلاب و مردم از علما گذشتند…
  کاش میتونستم بنویسم که چقدر قشنگ چند ساعتی همین جمله رو توضیح دادند.
  … … … …

 16.  

  سلام.
  از اون روز ی که تصمیم گرفتم اسم قبلیم رو به رها تغییر بدم….
  نمی دونم چرا تو هر نوشته ای یکی از ابعاد عظیم اسمم رو درک میکنم…
  … … … … … …
  ببینید ترفند شما برای خودتان محترم!
  اما ما هر چه آیه و حدیث شنیدیم و هر چه دعا فرموده ایم
  رهایی از شر چنین دوستان و هم نشینانی است.
  من می گویم شیطان را دست کم نگیرید
  و برای هدایت و نصیحت ترفند بهتری از دوستی با دشمنان خدا انتخاب کنید…
  چون یک وقت دیدید آنها شما را هدایت کردند
  … … … … …
  … … … … … … … … … … … …

 17.  

  شاید آقای مکارم هم داشتن از تکنیک تکنوشت ۲ی شما استفاده می کردن در قبال اون صحبتها(حالا از فردا میان می گن ما وز وزو هستیم و …-اشاره به خس و خاشاک-). اما یه چیزی هم هست، من مخالفم که اگه واقعاً حرفی هست، منطقی و مستدل، اعلام نشه. اینهایی که آقای مکارم فرمودن خیلی هم دور از ذهن نیست. بلکه گفته بشه و اعلام عمومی بشه که کمی جنبش بیشتر بشه.
  در مورد این دوستان هم، از اونجایی که این روزها جو یه جوریه کلاً، فکر کنم بیشترمون باهاش مواجهیم. اول که خدا آخر و عاقبتمون رو ختم به خیر کنه، دوم هم که خیلی ظریف راه پیدا می کنه، مثال جعبه سیب و یه سیب خراب و … رو هم که مستحضر هستید.
  موفق باشید.

 18.  

  سلام
  تایید می شود
  عرق یونجه بود؟

 19.  

  سلام
  صبحکم الله بالخیر و العافیه ! [لبخند]
  شخصا با تزریق نا امیدی و رکود در جامعه موافق نیستم و متوجه فرق سخن مغرضانه ی سیاسی و نقد سازنده هستم ولی مواردی که نوشته اید ،متاسفانه در جامعه وجود داره « تورم ، بیکاری ، ….» نمی توان کتمان کرد ، نکته دیگر آن که تصور نمی کنید در احساس این فضای سرشار از امید و آینده ای روشن که از راهپیمایی مردم و پیشرفت های علمی … از سوی رهبری نتیجه گیری شد، اغراق شده است !
  من در مقابل شما نیستم آقای معین درباری، اما همه جامعه مثل ما فکر نمی کنند ، بخش وسیعی از
  هم سن و سال های ما ، متاسفانه آینده روشنی برای خودشان متصور نیستند و نمی توان این قضیه را نادیده گرفت و ناراحت کننده است !
  * شما عجب شانسی دارید ، هر از گاهی یا در محفل آن چنانی هستید یا گرفتار دوستان جناب شیطان
  می شوید ! البته چه بسا برای آن است که ایمانتان استوارتر شود ، انشالله .

  •  

   سلام
   نخبگان باید بر مبنای توانایی ها افق را روشن کنند! نه اینکه پرده ای تیره بکشند و مردم را در زمان خود میخکوب نمایند! اینکه تورم و بیکاری و بدبختی است را حتی ننه قمر هم میداند! جای این صحبتها توسط نخبگان به مسئولین است. نه در جمع ملتی نمازگزار آن هم در روز عید! بروند یخه ی جناب احمدی نژاد را در خفا بگیرند! بعد از آن گلۀ من بیشتر از نوع ادبیات و دروغگو خوانددن است و همچنین تفاوت برخورد این افراد با رئیس جمهورهای پیشین و کنونی! و اینکه چرا دقیقا ادبیات یکسان است! این همه نوع ادبیات. چرا باید دقیقا همۀ مخالفین رئیس جمهور از ضد انقلاب تا انقلابی ادبیاتشان مثل هم شود؟
   ما اگر شانس داشته باشیم خداوند داده! اگر نه عرضۀ هیچ کاری نداریم

 پاسخ دهید

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>