خرداد ۲۱۱۳۹۱
 

در آرشیو وبلاگ قدیمی‌ام چرخی می‌زدم. به نوشته‌هایی که چند ماه پس از حوادث انتخابات ۸۸ منتشر کرده بودم نگاه می‌کردم. نوشتۀ زیر را که خواندم، افسوسی عمیق، وجودم را فرا گرفت.

” این روزهای کشورم مرا به یاد صفین می اندازد. یادِ سکانسی از فیلمِ با شکوه  ” امام علی (ع)” ؛ آنجا که مالک به سویِ خیمه های شامیان با شتاب هرچه تمام تر میتاخت که آنها قرآن بر نیزه کردند. اشعثیان که انتظارِ همین را میکشیدند، مالک را مانع شدند و گفتند: ” دیگر بیش از این نمی آییم. نمیبینی که قرآن بر نیزه کرده اند؟ نمیبینی که آنها نیز مسلمانند؟”  و مالک با شجاعت تمام در پاسخ گفت : ” میبینم. آنها تنها کاغذ پاره هایی به نیزه کرده اند. قرآنِ ناطق “علی” ست. تنها ده ضربۀ شمشیر تا فتح باقی مانده. اگر شما هم نباشید، من خود یکه و تنها بر آنها میتازم ” . و اشعثیان چون مالک را استوار و مصمم دیدند، شمشیر بر علی کشیدند و پای بر گلویش نهادند وگفتند “مالک را برگردان”.

حال تاریخ گویی دوباره تکرار شده است.  پرچم دارِ ملتِ ما؛ این مالکِ پر صلابتِ علی”؛ با سرعتی خیره کننده در حال از بین بردن تمام پایه های ظلم و تجاوزیست که سالهاست در این کشور ریشه دوانده. اما همان ها که فشارِ پای ظلمشان گردۀ مظلومان را پاره کرده؛ آری همان ها؛ قرآن بر نیزه کرده اند. کاغذ پاره هایی را به رخ ما میکشند و فریاد میزنند. فریاد که نه، عربده میکشند. “چادر و حجاب” بر سر نیزه میبرند. ” سوابق انقلابیشان” را بر نیزه کرده اند.”روحانیون خوش سابقه ” یشان را به رخ ما میکشند ” امامی دروغین” برایمان عُلُم کرده اند. “خودِ علی” را بر سر ما میکوبند و از “فلسفه انقلابمان” میگویند. در میان ما نیز اما عده ای “اشعث صفت” و “احمق” که ادعایشان هم گوش فلک را پر کرده، مالک را مانع میشوند و میگویند ببین؛آنها نیز از “مرام خودمان” هستند . دشمنان به ظاهر دوستِ دیگری هم که گوی سبقتِ پررویی را از آنها ربوده اند و به زبان نیز شیفتۀ علی هستند حتی پا را از شیوه اشعثیان نیز فراتر نهاده اند و حکم بر کفرِ ” مالک ” داده اند و او را از “مرام خودشان” نمیدانند.

آری؛ حقا که شامیان از “مرام خودتان ” هستند و  صد البته مارا مایۀ سزافرازست که مالک را برائت کنید و از “مرام خودتان” ندانید.

بدانند و بدانید:

 آنها که قرآن بر نیزه کرده اند چونان لشکر صفین ؛ هیچگاه قرآن بر نیزه نکردند مگر آن زمان که اطمینان یافتند تا سقوطشان بیش از ده ضربۀ مالک باقی نمانده است. پس ای شامیان که در خیمه های “سبزتان” انتظار مارا میکشید. بدانید که ما مومنیم و “از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشویم”. مالک “یکه و تنها” بر شما نخواهد تاخت. بلکه با سیل عظیمی از یارانِ علی شما را تار و مار خواهد کرد. [یَعِظُکُمُ اللَّهُ أَنْ تَعُودُوا لِمِثْلِهِ أَبَدًا إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ ]

و ای آنانی که پشت سر اشعث مانع از فتح خیمۀ شامیان شده اید بدانید که اگر بیش از این  پایفشاری کنید “علی” روی از معاویه و اصحابش بر میتابد و مالک و سپاهش را به سوی شما گسیل میدارد. آن چنان که ده تن از ما هلاک نمیشود و ده تن از شما زنده نمیماند. بهراسید از پایان شومتان که پایفشاریتان جز “تعجیلِ مرگتان”،چیزی را برای شما “بشارت” نخواهد داد. [ بَشِّرِ الْمُنَافِقِینَ بِأَنَّ لَهُمْ عَذَابًا أَلِیمًا]”

حال باید بگویم، ای اشعثیان شما پیروز شدید. باز هم علی را تنهاتر از گذشته کردید. آفرین بر هوش و ذکاوتتان. آفرین بر نیرنگتان. مالکِ علی را با حماقت ما دوست‌دارانش کشته اید. چه کشتنی بالاتر از ترور شخصیت. آری، به قول رفیق اسرائیلیتان، امروز بودن با احمدی‌نژاد تبدیل به ننگ شده است. نوشتنِ از احمدی‌نژاد و دفاع از او شده بازی با جان.

دیر نخواهد بود زمانی که امام را در مسجدِ تنهاییش ضربتِ بی‌وفایی زنند. سپرِ بلا را که می‌زنند، مالک را که می‌کشند، رسیدن به امام آسان است. و دیر نخواهد بود زمانی که به جای ورق‌پاره‌هایی از قرآن، قرآن ناطق را بر نیزه کنند تا خورشید را دوتا کرده باشند.

[suffusion-the-author]

[suffusion-the-author display='description']

  ۱۷ Responses to “عمروعاص و اشعث باز هم فریبتان دادند همسنگری‌ها؛ تاریخ تکرار می‌شود”

 1.  

  وقتی کودک بودم جمله کل یوم عاشورا کل ارض کربلا برام مبهم بود و معنای خاصی نداشت اما الان به یقین رسیده ام که در هر زمان جنگ یزیدیان با امام حسین تکرار می شود و خوشا کسانی که خود را به امامشان برسانند.

 2.  

  جنگ صفین به آخر خود نزدیک می شود.مالک اشتر به چند قدمی خیمه ی معاویه رسیده است که می بیند سپاه معاویه قرآن ها را به نیزه کرده اند.ناگهان عده ای با شعار حق گرایی و قضاوت منصفانه به رهبری علی مطهری فریاد برمی آورند: وا اسلاما! اینها مسلمانند مگر علی(ع) قرآن ها را نمی بیند؟ امیرالمومنین(ع) می گوید:این حیله و فتنه است گول نخورید! الان مالک در چند قدمی خیمه ی معاویه است. علی مطهری می پرد وسط حرف امام و میگوید: حضرت امام! اینها مسلمانند،قرآن های روی نیزه حجت را بر ما تمام کرده آنوقت شما از فتنه حرف می زنید؟ حرفش که تمام میشود عده ای در حمایت از او تکبیر میگویند،در بینشان ابن ملجم را میشناسم.

 3.  

  تحلیل بسیار زیبایی بود.

 4.  

  تاریخ دوباره تکرار می شود

 5.  

  هوالحی
  سلام
  خدا قوت
  ما تازه از راه رسیدیم و غریب در فضای سایبر
  در صورت صلاح دید ما را هم به لینک خودتون اضافه کنید و لطفا حتما نظرات خودتونو برای راه افتادن سنگر ما به ما برسونید
  ممنون
  یاعلی

 6.  

  سلام مشتی!
  خوبی؟
  این جمله ات بسیار زیبا بود : ” قرآن ناطق را بر نیزه کنند تا خورشید را دوتا کرده باشند.
  ..”
  حسام الدین: سلام. ممنون! اشاره ای به ماجرای کربلا داشت!

 7.  

  سلام
  حرفت درست
  اما محمود هم می تونست بهتر عمل کنه. اقلا به توصیه آقا در مورد اجتناب از مواضع تهمت می تونست عمل کنه. اما چه کنیم که محمود با همین وی‍گیهاش دوست داشتنیه.
  حسام الدین: سلام. تا حدودی حق با شماست! اما کسایی که دنبال بهانه بودند، خودشون هم بهنه را درست میکردند! محمود هرچه میکرد همین میشد!

 8.  

  سلام بر حسام عزیز
  عیدت مبارک انشالا

  ماشالا اون روزها چه حرارتی داشتی بابا ! یعنی هر که نمی شناختت فکر می کرد خود حسین الله کرمی :) این “قافله سالار” هنوز هم حسابی “لشگر” داره برادر. منتها اشتباه ما اینه که می خوایم بین “علی” و “مردم”، قطعه ای به نام “دولت” رو جاسازی کنیم. رابطه مردم با “ولیّ زمان”، “دل”ی است نه “دولت”ی. چه احمدی نژاد باشه چه هر کس و ناکس دیگری مثل خاتمی.
  حسام الدین: سلام. اتفاقا مشکل ما همینست! ما هم میگوییم احمدی نژاد آدمیست و دولت چیز دیگریست! همه چیز را با هم قاطی نکنیم!

 9.  

  سلام برادر

  هر چه فریاد زدیم که احمدی نژاد احد است، رهایش نکنید که… .
  ولی شد آنچه نباید میشد… .

  وقتی به ظهور فکر میکنی و اینکه امام زمان بیاید اول از همه با چه کسانی می جنگد، تازه احساس میکنی که ظهور هیچگاه اینقدر نزدیک نبوده!
  حسام الدین: سلام. بله! ظهوز همیشه نزدیک است! همیشه!

 10.  

  سلام
  کاش میشد مثل اونروزها بودیم کاش
  والعاقبه للمتقین
  حسام الدین: سلام. واقعا کاش

 11.  

  آفرین آفرین عالی بود..

 12.  

  سلام داداشی!
  دغدغه ات مقدس و دوست داشتنی است . اما خدا هم هست ؛ خیلی هم هست . بگذار نبینند و بتازند و فریب کاری کنند . با کریمه «و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض» چه می کنند؟اگر استقامت کنیم می شود :«کم من فئۀ قلیله…» ان شاءالله .
  حسام الدین: سلام. بله ما تا آخر ایستاده ایم! اما دلمان هم میسوزد به حال وضعیت موجود

 13.  

  برو یره در …. بگیر فکر یک لقمه نون کن درست را عالی بخوان بچه
  حسام الدین: مخلص حاجی کنیایی هم هستیم! :)

 14.  

  برو یره در …. بگیر فکر یک لقمه نون کن درست را عالی بخوان

 15.  

  سلام
  احمدی نژاد عزیز خودش یک تنه شده خاکریز ولایت.

  این بار باید ما مرده باشیم تا کسی به علی نزدیک شود!
  حسام الدین: سلام. کم کم ما را هم میکشند

 16.  

  وای که چقدر شبیه امروزمان است باز هم مالک را ازنیمه راه برگرداندند ولی هیچ کدامشان نفهمیدند
  حسام الدین: سلام. خیلی تاسف آور است. در حد مرگ!

 17.  

  سلام.
  این رنگی که گذاشتید برای متن اصلا برای زمینه ی سفید مطلوب نیست.
  ای بابا. دوباره خاطرات ما را زنده کردید. ما که همچنان به احمدی نژاد بودنمان افتخار می کنیم. :) حسام الدین: سلام. دم شما گرم. رنگش را عوض کردم!

 پاسخ دهید

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>