فوریه 282012
 
سلام،
زندگی با همه فراز و نشیبش، با همه کوچه پس کوچه هایش، بهانه ای است برای خوب بودن و خوب تر شدن، بسوی روشنایی حرکت کردن، خوبی با همه، زیبا دیدن، امید ورزیدن. دیدار یار، نقطه ای است در پایان چنین جمله ای. هرکس نومید شود اشتباه کرده است. هرکس مهر نورزد از دستش رفته است. هرکس کینه ای به دل گیرد ضرر کرده است. حالت انسان ها خیلی خنده دار است. سر یک ریال چانه می زنند و به جان هم می افتند ولی میلیون ها از کف می دهند.
زندگی یعنی نفس کشیدن، یعنی قد کشیدن، یعنی دیدن، یعنی شنیدن، یعنی بوییدن، یعنی دوست داشتن. زندگی خیلی بزرگ است، هرگز تنگ نیست. می بینی! زندگی جملاتی ساده است. این انسان است که می کوشد پیچیده اش کند و در این پیچیدگی های بیهوده مزه اش را نچشد. زندگی خوشمزه است. همینطوری خوشمزه است. اصلا نیازی نیست به آن ادویه بزنی، اما آدم ها آنقدر نمک و ادویه می زنند که یک چیز شور و تلخ و نخوردنی را می چشند و از طعم بی نظیر زندگی محروم می شوند. آدم ها آنقدر سرگرم خریدن بشقاب و کاسه هستند که هیچ وقت فرصت پیدا نمی کنند غذا بخورند.
انسان آنقدر به کفش هایش عادت می کند که هیچگاه خنکای چشمه را نمی فهمد. می توان آسود. می توان آرمید. می توان شاد بود و شاد کرد. می توان خوشحال کرد و خوش حال بود. برای همین هستیم که تماشا کنیم باغ سرسبز آفرینش را. آدم ها مثل کسی هستند که در یک میهمانی مجلل شرکت می کند اما لب به غذا نمی زند. مثل بچه بهانه گیری که هرچه به او غذاهای رنگارگ را تعارف می کنند رو درهم می کشد و می گوید دوست ندارم. بزرگترها پافشاری می کنند که تو یک بار امتحان کن. باور کن خیلی خوشمزه است. تو که هنوز نخورده ای از کجا می دانی بدمزه است. اما او همچنان رویش را برمی گرداند و می گوید دوست ندارم. دراین دنیا خوش ترین حال و خوش ترین زندگی را اولیاء الله داشته اند، با همه سختی هایی که تحمل کرده اند و رنج ها و آزارهایی که دیده اند. آدمی از این دلتنگی به آن دلتنگی می گریزد. درد را با درد درمان می کند. خون را با خون می شوید. اقیانوس پهناور خوشبختی در کنار اوست ولی در جهت مخالف به جستجو بر می خیزد. کاش او یک روز که سپیده می زند ازین همه کابوس برخیزد و ببیند خبری نیست که نیست.
همسرت
ش- ق
——————————————————————————————————————————————–
پینوشت۱: ممنون از جملات زیبا و شیرینت
پیتوشت ۲: این متن برای من ایمیل شده بود. پس سفارشی نیست

[suffusion-the-author]

[suffusion-the-author display='description']

  ۵ Responses to “برای حسام عزیزم . . .”

 1.  

  زیباست!
  درد را با درد درمان می کند!

 2.  

  به!
  چقدر زود پای خانومت به اینجا باز شد. مبارکه انشالا.
  اگر ناراحت نشی از تو هم ایشون بهتر می نویسه. من جات بودم یه دوره کلاس نویسندگی می رفتم. یاح یاح یاح
  حسام الدین: سلام. تازه جالبیش اینجاست که ایشون ۵ سالم کوچکتر از من هستند و اصلا اهل وبلاگ بازی و هیچ چیز دیگه ایم نبودن! :))

 3.  

  با نام و یاد خدا
  جمعی از یاران و حامیان دولت اسلامی که خود را ثمره خیزش گفتمان عدالت خواه و بازوی دولت مکتبی در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی می دانیم، در این مقطع حساس و پیچ سرنوشت ساز سعی می نماییم تا با حمایت قاطع خود از آقای احمدی نژاد زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس نهم را فراهم آورده و زمینه بسط و ترویج فرهنگ ناب و انقلابی دولت کریمه را ایجاد نماییم.
  لذا در جهت هم افزایی رسانه های انقلابی و در راستای تحقق رسالت اطلاع رسانی دقیق و شفاف، ما را در معرفی پایگاه خبری تحلیلی ” یار دولت “، یاری نمایید.
  با تشکر
  http://www.yaredolat.com
  yaredolat@yahoo.com

 4.  

  سلام
  ۱- خیلی قشنگ و دلنشین. میشه گفت حکمت بود اینها.
  ۱- سعی کنید بیشتر همدیگه رو ببینید. تا به قول احمد عزیزی خیالتون یه وقت سر از آخور فلسفه درنیاره.
  حسام الدین: سلام. زیاد هم را میبینیم!! زیااااااااااااااااد:)

 پاسخ دهید

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>