اردیبهشت ۱۰۱۳۹۰
 

وَلَئِنْ أَذَقْنَا الْإِنْسَانَ مِنَّا رَحْمَهً ثُمَّ نَزَعْنَاهَا مِنْهُ إِنَّهُ لَیَئُوسٌ کَفُورٌ

و اگر از جانب خویش، نعمتی به انسان بچشانیم، سپس آن را از او بگیریم، بسیار نومید و ناسپاس خواهد بود!

 

محبت خداوند با محبت دنیا قابل جمع نیست؛ همانطور که نور و ظلمات با هم قابل جمع نیستند.

گاهی انسان چنان وابسته به چیزی یا کسی می‌شود که دیگر خدا را در اعماق ذهنش هم نمی‌توان پیدا کرد. تمام هم و غم آدمی صرف عشق زمینیش می‌شود؛ مال و قدرت، پول و ثروت، زن و فرزند و زندگی، باغچه‌ی زیبای خانه‌اش، کلکسیون عکس‌ها و تمبرها و مجلات و روزنامه‌ها و فیلم‌ها و دی‌وی‌دی هایش، حتی گاهی مسجد و پایگاه بسیجش.

در این حین که سخت مشغول دل‌گرمی‌ها و دل‌مشغولی‌ها و  عشق‌های زمینی خود هستیم، خدواند ما را به نظاره نشسته و چنان مشتاقِ تنها یک نگاه ماست که اگر می‌فهمیدیم، از شوق جان می‌سپردیم. نشسته و نشسته… منتظر است و منتظر….صبرش تمام می‌شود و دلش طاقت نمی‌آورد… چگونه نظر اورا به خودم جلب کنم؟؟ چگونه عزیزم را متوجه خودم کنم…….. و در آخر با شوق و اشتیاق تمام رحمتش را نثارت می‌کند……همه‌ی هست و نیستت را از تو می‌گیرد تا همه‌ی هست و نیستت را به تو نشان دهد.همه‌‌ی دارائیت را از تو می‌گیرد تا همه‌ی دارایی‌ات را ببینی. همه‌ی عشقت را از تو جدا می‌کند تا عاشق‌ترین و معشوق‌ترین را درک کنی.

اما باز هم تو  نمی‌بینیش!!! با روی گشاده دستان پر مهرش را به سمت دستانِ نیازمند و محتاج تو دراز می‌کند و تو دستِ رد می‌زنی… شاید آنقدر وقیح باشی که زمین و زمان را به هم ببافی و ناسزایش گویی! …

اما او همچنان مشتاق توست.

———————————————————————————————————————————-

پینوشت ۱: تو از آبِ گندیده‌ای بیش نیستی! به چه چیزت می‌نازی ای بی‌مقدار.

پینوشت ۲:اگر تو از او غافلی و او تا به حال با تو چنین نکرده (همه چیزت را از تو نگرفته)، بدان که اوضاعت بسیار خراب است.

پینوشت ۳: حق سنگین و تلخ است و باطل، سبک و شیرین. از تلخی و سنگینیِ راه حق نترس که این سنت خداوند است.

تکنوشت ۱: شاید نتوانم با اطمینانِ قلب از دکتر احمدی‌نژاد دفاع کنم، اما با اطمینان قلب می‌گویم که خیل کثیری از دشمنانش یارانِ شیطانند (برای مثال مطمئن هستم که پای شیاطینِ انس و جن به خبرگزاری‌هایی مثل رجا و فارس  باز شده است. جهان هم که خیلی وقت است افسارش را دست جنیان داده)

تکونشت ۲: خداوندا ما را اول از همه از شر خودمان و بعد از آن از شر شیاطین انس و جن حفظ بفرما.

تکنوشت ۳: برای مدعیان حقوق بشر و دموکراسی و کوفت و زهرمار چه افتضاح و رسوایی بالاتر از اینست که تمام اخبار ناخوشایند کشتار و ظلم آشکار حکام الدنگ و جفنگی مانند آل خلیفه و آل سعود را ول کنند و یک روز کامل تمامی شبکه های خبری بچسبند به مراسم احمقانۀ ازدواج دو الدنگ دلقک بی همه چیز!

 

[suffusion-the-author]

[suffusion-the-author display='description']

  ۲۹ Responses to “غضبش تماما رحمت است”

 1.  

  لام
  من در حیرتم از صبر خداوند در برابر این یاغی قدرنشناس!
  اللهم عجل الولیک الفرج
  والعاقبه للمتقین

 2.  

  سلام
  بابا شما غیر از سیاسی هم قلم خوبی دارید برا بحث های دیگه!!خیلی قشنگ گفتید.وقتی یه چیز گرفته میشه حتما فراموش کرده ایم و یه جوری باید به یاد بیاریم.راستی این همه حرص نخورید فشار خون میگیرد!!!
  حسام الدین: سلام. ممنون! من کی حرص خوردم!؟

 3.  

  سلام حسام جان
  شنگول و منگول، حبه انگور! شب خیلی خوبی بود.
  التماس دعا

 4.  

  همین تو دهنی های آبدار خداست که مارابه خود می آورد واگرنباشد چیزی ازمان باقی نمی ماند!
  یا علی
  حسام الدین: علی یارتون!

 5.  

  خدا خیرت بده که در این برزخ دنیای مدرن، یه نهیبی به نفس ما زدی و یادمون آوردی که هنوز هم خدایی هست.

  در مورد ماجراهای اخیر هم فقط می تونم بگم این هم از الطاف خداوندی بود که بفهمیم، افراد با همه خوبی هاشون، دارای بدی هایی هستند که نباید از اونها غافل بشیم. این باعث شد نگاه ما، واقع گرایانه تر بشود.
  حسام الدین: خداوند به شما نیز خیر عطا فرماید!

 6.  

  سلام
  خداوند به ما بنگرد چه با غضب چه با حب یعنی این امید که خداوند هنوز برای ما حساب بندگی را باز نگه داشته است
  والعاقبه للمتقین

 7.  

  مطلبتون خوشگل بوداماتکراری/قبلاهم یه همچین چیزی نوشته بودیدولی حرف اصلیتون(من بانظرeric)موافقم.سکولارهم نیستم چون …!!
  چه عجب یه نگاهی به دوروبراین کره خاکی انداختید!!درموردعروسی ویلیام واقعابرای کسانی که نشستندونگاه کردندمتاسفم/عروسیه یه شاه دزداصلادیدنی نیست/چقدرهردوتاشون زشت بودندولی بدنیست پسرای ایرانی یه کم ازشاهزاده درس بگیرندباشماهم هستم اقای مهندس/برای قبولیتون نذرکردید؟؟
  حسام الدین: :)

  •  

   نازی!چه لبخند اوشگلی زدید!!

   •  

    سلام/خوب هستیدان شاالله؟؟اولاتسلیت البته باتاخیرچون درگیرامتحانام بودم واینکه خیلی مشخصه حوصله نداریدنکنه شماهم میخوای بری مثل ساراخانوم(اره بانو)؟؟؟من براشون نظرنمیذارم ولی مطالبشونامیخوندم نظرات رافقط میخوندم واقعابعضیاشون کثیف بودندالحق که جلبک سبزاسم خوبیه که روشون گذاشتند/حیف که دیگه نمینویسند!!!
    یه تبریک باتاخیربه مناسبت روزمعلم بالاخره شمایه روزی تدریس میکردید!!ببخشیدالان هم تدریس میکنید؟؟فیزیک کنکور؟خواهش میکنم اگه واقعامیتونیدبهم میل بزنید/ممنون
    حسام الدین: چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است! خواهرم کنکوریه!

    •  

     دقیقامنم برای خواهرم میخواستم که رشتش تجربیه/اصلاوقت ندارید؟؟/اگه قبول کنیدخیلی خوبه چون باتستهای اخیراشنایید!!!!یعنی وقت برای چندجلسه درحدحل تست ونکته هم ندارید؟؟اگه میتونیدچراغ مسجدراهم روشن بفرمایید
     خوش به حال خواهرتون فکرکنم ریاضی وفیزیک وعربیشون راحتما۱۰۰میزنند/الهی بی کنکوربشه این مملکت!!!!!!
     حسام الدین: شرمنده! من وقت نمیکنم به خواهرم هم برسم! همیشه ازم شاکیه! در ضمن من در حد یه معلم نیستم که! در خد اینکه دوتا سوال حل کنم! همین! حالا ریاضی و فیزیک یه چیزی! عربی دیپه چرا؟؟

     •  

      دشمنتون شرمنده/فکرکردم عربیتون هم خوبه!!خواهرتون چه رشته ایه؟؟؟/این خواهرتونا اینقدراذیت نکنیدشایداسترس کنکورداررادارندمن درکشون میکنم البته اگه مثل شمانباشند(خواب تشریف داشتیدموقع کنکور)!!برای کنکوریاامسال ارزوی موفقیت دارم***********

 8.  

  چرا با علامت تعجب نظر دادین ؟؟کاش توضیح بیشتری درباره مطلب من می نوشتین

 9.  

  با نظر جناب هیوا موافقم.

  •  

   اتفاقا نظر حسام درسته! رجا از خودش هیچی نداره. نصف خبراش مال فارس نصف دیگه هم مال کیهان!
   در اصل برادرا برای اینکه پژواک گوش خراش صدای …شون رو بیشتر کنن ، یه سری سایتای اقماری برای باز نشر مطالبشون درست کردن. رجا هم یکی از اون قمر هاست!

 10.  

  حالا که ساز مخالف زدند شدند از سپاهیان جن؟ لاقل ما لیبرال-سکولارها، عربده کشی های جاهلانه مخالفین و دشمنانمان را به پای جن و پری نمی نویسیم. شیطان و جن و منحوسات، همواره دستاویزی بوده برای دینداران جهان، تا زمان هایی که دچار استیصال می شوند و زوروی نقاب دار الهی هم پیدایش نمی شود، دست به دامنش شوند.
  علت گرایش مردم دنیا، به یک عروسی خاله بازی مانند، نسبت به وقایع بحرین، این است که چشم مردم دنیا، به آدم کشی و کثافت بازی، مخصوصا اگر در منطقه خاورمیانه رخ دهد که در این زمینه همواره اشباع بوده، عادت کرده است. اما چنان مراسمی، از بعد روانشناختی رویاپردازی انسان، جذابیت و تازگی به مراتب بیشتری دارد. علاوه بر همه این ها، برای مدعیان حقوق بشر اسلامی، رسوایی از این بالاتر نیست که صدها کشته را در سوریه نادیده بگیرد و به طرز ذره بین مانندی بچسبد به بحرین که حاکمانش قساوت و گستاخی و پر روگری را باید از تخم و ترکه های حافظ اسد یاد بگیرند.
  حسام الدین: انسان ها بعضی وقتها گوی را از جنیان و شیاطین میربایند! ما به قرآن معتقدیم و در سوره ناس در مورد شیاطین انس و جن صحبت شده است! خداوند و قرآن خیال پردازی و اراجیف نیست عزیز دل من! البته از دید امثال من نه شما! به شما باشد محمد را هم انسانی مستاصل میدانستید که با آن قرآن مسخره اش خواسته مردم را در توهمات گیج و منگ کند تا ضعف خود را جبران کرده باشد!
  در ضمن اگر شما و امثال شما به جن و پری اعتقادی داشتید که لیبرال و سکولار نبودید! اسمتان رویتان است! ما مسلمانیم و شما سکولار! شما جن و شیطان را کشک میدانید و ما نه!
  مردم از بس که مزخرف شده اند چشمشان به خون و خونریزی (حال در سوریه یا بحرین) عادت کرده است! آدم هوس باز هم به هوس بازی عادت دارد! از خدا و پیغمبر برایش بگویی میگوید ولمون کن بابا! بذار حالمون رو بکنیم! من حالمو بکنم گور بابای همه دنیا!
  در مورد سوریه هم بهتر است اخبار را از دریچه نگاه دروغ پردازان غربی نبینید! گرچه ما به نوع حکومت آقای اسد معترضیم و آن را درست نمیدانیم اما سعی کنید واقعیات را ببینید نه شایعات!! آنچه در سوریه میگذرد حوادث خوبی نیست اما به قیاس در اسکیلی یک صدم آنچه در بخرین و لیبی در حال وقوع است هم نمیباشد! شما شاهدزد را ول کرده اید به بچه دزد گیر داده اید؟؟؟؟ ( اگر اسد بچه دزد باشد که نیست)

  •  

   iهمچین از قرآن و اعتقاداتت حرف میزنی که انگار من از یک سیاره ناشناخته آمده ام و تو از یک سیاره دیگر و نه من از دین رسمی آن سیاره اطلاع دارم نه تو از سیاره من!.. خوانده ایم همه آیات مربوط به جن را برادر. در همین اعتقادات شما، جن و پری و هیچ موجود دیگری، بر انسان قدرتی ندارد. جز وسوسه که آن هم اگر پاسخ مثبت داده شود، فعل خود انسان است. الهام گیری و ارتباط با جن ها هم چیزی است که در زمان جاهلیت مرسوم بود و خیلی ها خبره این کار بودند. برای همین هم به محمد گفتند مجنون است (کسی که از جن مدد می گیرد)، به زعمشان، هم جنس خودشان بود. اینهایی که تو جن باز می دانی، از پس یک مدیتیشن ساده هم بر نمی آیند. جن ها هم برای خودشان شخصیت و چارچوبی دارند، بساطشان را برای هر ننه قمری سفره نمی کنند.
   از مزخرف بودن نیست که چشم انسان به چیزی عادت کند. در دباغ خانه هم، مشام انسان به بوی گند عادت می کند. این خاصیت فیزیکی آدم هاست. واقعیات سوریه هم به شایعات سوریه بسیار نزدیک است. من همانقدر که به به اصطلاح دروغ پردازان غربی، بی اعتمادم، به پرس تی وی هم بی اعتمادم. تازه، سقوط اسد، نه برای آمریکا خوب است نه اسراییل. نه ایران.. وقتی همه سر چیزی توافق داشته باشند، سخت بشود خلافش را عملی کرد. مردم معترض سوریه روزی هزار کشته هم بدهند، تا وقتی چنین اجماع یکدستی علیه شان موجود است، کاری از پیش نخواهند برد.
   خیلی دلتان جوش می زند برای بحرین، چرا نیرو نمی فرستید؟ اگر شما به خاطر مصلحت، این کار را نمی کنید، مصلحت آمریکا هم ایجاب می کند خیلی تحویل نگرد بحرینی ها را. این به آن در.
   حسام الدین: ما هم نگفتیم جنیان جز وسوسه کار دیگری میکنند! اما انسان های فریب خورده و به قولی جن زده همه کاری از دستشان بر می آید. در ضمن نگفتم به دین آشنا نیستید یا گزاره های دینی را نمیدانید! گفتم سکولارید پس باورهای یک مسلمان برایتان چرندیاتی بیش نیست! وگرنه من هم خیلی از عقاید شما سکولارها را میدانم اما لزوما اعتقادی به آنها ندارم!
   دقیقا از مزخرف بودن است! آن بوی بد دباغ خانه هم بااذات بد نیست! اگر همان دباغ هم وقتی خواست بره عروسی پوست گوسفند کشید روی سر و صورتش اونوقت مزخرف هم شده! در کل قیاس درستی نبود! در ضمن نمیدانم منافع آمریکا در سوریه با روی کار بودن اسد چگونه کاملا تامین میشود! مگر اینکه از استدلال های جناب جعفری برایمان بیاورید!

   •  

    بشار اسد برای آمریکا حکم سدی است در برابر نیروهای بسیار رادیکال تر. این هایی که در برابر بشار اعتراض می کنند، خیلی هایشان سنی های متعصب هستند، اگر نگوییم وهابی و القاعده ای هستند. این ها جمعیتی هستند که اگر به قدرت برسند هم اسرایل را می کوبند هم ایران. و این یعنی تشنج.
    اگر اسلامگرایان از دموکراسی در منطقه حمایت می کنند، باید هم از نوع شیعی – بحرینی اش حمات کنند هم از نوع سنی – سوری اش. و گرنه با دموکراسی خواهی مشروط آمریکا چه فرقی دارد که برای یک جا می پسندد و برای جای دیگر می پسندد؟
    حسام الدین: وهابی ضد صهیونیست نشنیده بودیم که شنیدیم! قرار نیست هر کسی ضد حکومتش اعتراض کرد لزوما بر حق باشد.

    •  

     خوب با مردم خاورمیانه آشنایی کافی نداری که می گی وهابی ضد صهیونیست نشنیده ای.. بعداً وقت کردی یک سری به پاکستان بزن.. اوضاع یمن آرام شد، آنجا هم گزینه خوبی است.
     در حکومت اسلامی، هر کس که اعتراض می کند لزوماً برحق نیست. مثل خوارج که اعتراض کردند اما برحق نبودند. اما در حکومت دموکراسی، همه حق اعتراض دارند و اگر کثرت قابل توجهی از جامعه را تشکیل دادند، حق حاکمیت یا اعمال نفوذ در قدرت را دارند. حضرت علی، به خوارج حق خروج داد، متعجبم شما چرا نمی دهید! نه شما هوشمندتر از علی هستید، نه معترضان سوری بدتر از خوارج.
     این نامه ضیاء نبوی هم بخوان که به خاطر اعتراض، به ۱۱ سال تبعید در حیوانی ترین زندان دنیا که فقط در سریال فرار از زندان شبیهش به تصویر کشیده شده محکومش کرده اند. مزخرف بودن فقط بی تفاوتی به وضعیت بحرینی ها نیست. مزخرف بودن شامل بی تفاوتی به این وضعیت غیرانسانی در گوشه گوشه ایران هم هست:
     http://www.rahesabz.net/story/36455/
     حسام الدین: بله! باید به وضع خیلی از دوستان و دشمنان نوجه کرد و حقوق آنها را رعایت کرد!
     بله در اسلام جمعیت حقانیت را نمی آورد! بلکه اکثر جامعه بخواهند حقایق را چایمال کنند‍!

    •  

     جناب!ما اسلامگرایان اصولا ادعای حمایت از دموکراسی نداریم که بخوایم به صورت مشروط یا مطلق ازش حمایت کنیم چه شیعی بحرینی،چه سوری_سنی ما ادعای حمایت از اسلامگرایی داریم چه شیعی بحرینی و چه سنی مصری
     حسام الدین: من جایی چنین چیزی گفته ام؟؟؟

 11.  

  غضبش تماما رحمت است.
  جالب بود. در شلوغ بازاری اخبار چرند مثل یک چشمه ی آب خنک بود.
  حسام الدین: :)

 12.  

  رجا به نظرم بد عمل نکرده تا الان!نمیگم عالی و بی نقص بوده اما اینکه بگیم پای شیاطین به اونجا باز شده هم بی انصافی است اخوی!

 13.  

  تشکر
  استفاده کردم.

 14.  

  سلام
  صحیح است.
  دعامون کنین.

 15.  

  سلام
  واقعا انگار کور شدیم.
  زیبا بود
  وبلاگتم راه بنداز دیگه! همین مطالب اینجارو توی اون هم بذار
  یا حق
  حسام الدین: سلام. ممنون. ببین من نمیتونم! یعنی حسش نیست! چند بار ممکنه آپ کنم و بعدش بیخیال شم! بعدشم هردوشو نمیتونم اداره کنم همزمان! یه کوچولو وقت میخواد!

 پاسخ دهید

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>