آبان ۱۸۱۳۸۹
 

عکس سید حسن نصرالله

سید حسن نصر الله اخیرا (که معلوم نیست مربوط به چه زمانیست) چنین گفته‌اند: ” … شاید منظور، ایران باشد اما در ایران امروز چیزی به نام پارسی سازی یا تمدن پارسی پیدا نمی شود. آنچه در ایران هست تمدن اسلامی است. آنچه در ایران هست دین محمد عرب هاشمی مکی قریشی تهامی مضری [اشاره به نسب عربی و اجداد پیامبر اسلام] است و بنیانگذار جمهوری اسلامی پدر در پدر عرب بوده و فرزند پیامبر خدا محمد است که درود خداوند بر او و خاندانش باد. امروز رهبر در جمهوری اسلامی، امام سید خامنه ای قریشی هاشمی، فرزند پیامبر خدا و فرزند علی بن ابی طالب و فاطمه زهراست که عرب بودند. شاید منظور ایران باشد …”

باید گفت اگر این سخنان را در کتابی تاریخی یا در روزنامه‌ای یا در بیوگرافیِ شخص امام خمینی یا رهبر معظم انقلاب می‌خواندم، هیچ گونه برداشتی جز اینکه سخنِ حق و حقیقت است نمی‌توانستم از آن بکنم و به راحتی می‌توانستم از کنار آن عبور کنم اما وقتی این سخنان را شخصی مانند سید حسن می‌گوید باید چنین پاسخی به ایشان بدهم:

حق با شماست که می‌گویید در ایران چیزی به جز تمدنِ اسلامی نیست اما این را بدانید که اسلام را با اعراب و عرب بودن تعریف نمی‌کنند.

درست است که امامِ ما جد اندر جد عرب بوده اما بدانید که نامِ او خمینیست. زادگاهش ایرانست و زبانش فارسی. همینطور است در مورد رهبری. ایشان رهبر مسلمین و رهبر جمهوری اسلامی ایران هستند نه رهبرِ اعراب.

اگر نبود جان فشانی‌های ما ایرانیان برای رهبرِ جد اندر جد عربمان؛ اگر نبود هشت سال پایمردیِ ما ایرانیان در مقابل شما اعراب، برای حفظ این انقلاب که بنیانش را یک جد اندر جد عرب گذاشته؛ اگر نبود حمایت‌های ما ایرانیان از شما اعرابِ مستضعف و زیر یوقِ یهودیان؛ و اگر نبود اسلامی که ما ایرانیانِ در و گوهر شناس، آن را همچون مرواریدی در سینه و خون و رگ و پوستمان حفظ کرده‌ایم؛ نه سید حسن نصراللهی بود و نه لبنانی و نه اسلام ناب محمدی‌ای و نه تمدن اسلامی‌ای !

آقای نصرالله، ما همه هرچه داریم از اسلام داریم. بعد از ۱۴۰۰ سال هنوز یاد نگرفته‌اید که عرب و عجم کردن بر ضد تعالیم اسلام است؟؟؟؟

——————————————————————————————————————————————–

پینوشت ۱: هرچه می‌خواستم سخنان ایشان را به گونه‌ای برای خودم توجیه کنم، نشد. شما اگر توانستید توجیه کنید به ما هم بگویید!

پینوشت ۲: اخیرا سخنان ایشان به طور گشترده‌ای در فضای اینترنت پخش شده! به نظرم محبوبیت ایشان در ایران به شدت افت خواهد کرد.

پنوشت ۳: بعضی‌ها آنقدر نمیفهمند که این سخنان را برای کوباندن آقای مشائی پخش کرده‌اند!

تکنوشت : مشکل گذاشتن دیدگاه حل شد!

[suffusion-the-author]

[suffusion-the-author display='description']

  ۵۳ Responses to “آقای نصرالله! این عرب و عجم کردن ها در اسلام بی معنیست”

 1.  

  آقای نصرالله شما همون راهی رو میری که عربهای سپاه مختار رفتن و کیان ایرانی رو به کشتن دادن و باعث شدن مختار تا کوفه عثب نشینی
  کنه و در نهایت کشته بشه در حالی که اگر تفکرات پوسیده امثالکم نبودن جه بس شاید مختار حکومت اسلامی تشکیل میداد
  آقای نصرالله نشون دادید که همچون مختار نیاز دارید تا از هوای نفس خودتون رو آزاد کنید
  اگر بخواییم به لازمه رو اجداد قرار بدیم همه از آدمیم پس اینگونه تفاسیر تفاسیر درستی نیست از شما که به قول خودت رهبر یک جریانی بعید
  آقای نصرالله بجای اینگه رهبر ما را از خودت بدونی باید خودت رو از رهبر بدونی
  در اخر ازت دعوت میکنم بیایی ایران تا تمدن ایرانی رو ببینی
  در ضمن اعراب هرگز گیل و دیلم رو نتونستند تصرف کنند
  اگر روزی این پست رو خوندی به من پیام بده چندتا کتاب بهت میدم بخون یکم
  عیب برای رهبر یک جریان مبارز که تاریخ ندونه

 2.  

  ایران همیشه پارس بوده و خواهد ماند
  درود بر کوروش بزرگ منجی
  خلیج همیشه پارس نه خلیج خالی????
  پدر ایران کوروش هست و همه ایرانیان از هر قومی به وجود ان افتخار می کنند
  ۷۰۰۰ سال ایران تمدن داره که بیشترش امپراطوری و شاهنشاهی است کیه که ندونه

 3.  

  اصن ما گه عربیم ک میگید تمدن ۱۴۰۰ساله.ما فرزندان کوروشیم.ما ۲۵۰۰سال قدمت داریم.انقلاب فقط تاریخ ایران را ب سخره کشید و بس.عرب زبان جماعت جاهله فرقی نمیکنه کی باشه

 4.  

  شما خودتو ناراحت نکن. مرتیکه پول مفت ملت ایران کوفت کرده بعدش ….واسه خودش… عربه دیگه…. ….. بیشتر از این نمیشه….

 5.  

  خیلی براتون متأسفم که نظر یک عرب رو که مستقیمن به تمامی اقوام وتاریخ ایران توهین میکنه،وگذشته ازدواج اعراب قبل ازاسلام رو نمی دونه درج میکنین ولی جوابیه ودفاعیه ایی رو از طرف مقابل نمیذارید که افکارجریحه دار شده در مقابل یک فرد بیسواد وطن فروش،ناموس فروش جری به حال خود رها باشد،مدیرمحترم آدم باس کم فروشی نکنه اگه شرافت و مردانگی داری نظر قبلی من که سه دفعه ارسال کردم ودر جواب اون عرب بیناموس که به ایرانیان توهین کرده رو میذارید وبگذارید افکارعمومی روش قضاوت کنن،این یعنی عدالت علی(ع)
  حسام الدین: سلام. نظر شما تایید شده است. یک نگاهی که بیندازید پیدایش میکنید.

 6.  

  با سلام،باید خدمت برادران عربی که میگن ایرانیان قبل از اسلام با محارم ازدواج میکرددن عرض کنم که انسانها از روز نخستین بدین تکامل نبوده اند و ادیان یکی پس از دیگری از طرف خداوند متعال جهت تکامل وبهروزی انسان آمده اند و دین اسلام وشخص پیامبر(ص) متعلق به یک قوم نیست همانطور که پیامبران پیش از آن نیز چنین بودند .لطف کنید کمی بیشتر مطالعه کنید تادریابید که ازدواج اعراب تا قبل از اسلام چگونه بوده است،ایشان هفت نوع ازدواج داشتند که فقط نسل نوادگان حضرت اسماعیل (ع) که با نسل اجداد پیامبر(ص) ازدواج داشتند نسل سالم ومطهری بودند،شش نمونه دیگر ازدواج مرسوم در زمان اعراب قبل از اسلام کاملن از نظراخلاقی مشکل داشته اند چون بر اساس چیزی نبوده ودر حد فاجعه بودندوبه طور مثال بدون هیچ قصد توهینی و فارغ از هر گونه نژاد پرستی یک نمونه از ازدواجشان این بوده که دو مرد بر طبق توافق زنان خود را با هم عوض میکردند جهت مدتی.امیدوارم اونقدر نقد پذیر باشید که قبل از هرگونه توهین و افترا کمی مطالعه کنیم،پایدار وسربلند باشید مثل ایران

 7.  

  این اراجیف که از سید حسن.نوشتین منبع نداره؟از کجا درآوردی نسبت دادی بهش؟ایرانیان متمدن نمیخواید یاد بگیرید با منبع حرف بزنید و با منبع رد کنید؟!!!
  حسام الدین: سلام بر تو ای انسان (قالو سلاما). کافی بود موس مبارک رو میبردید روی اون جمله و کلیک میکردید تا منبعش بیاد. و اگه اینقدر به خودتون مطمئنید، لااقل قبلش یه سرچ کوچک توی اینترنت میزدید تا منبع این حرفا بیاد. واقعا که

 8.  

  در جواب دوستی که گفت ایرانی ها با خواهرشان آمیزش میکردند اصلا چنین چیزی واقعیت نداره اگر هم داشته بسیار محدود در اشراف زاده ها ایرانی ها قبل از اسلام زرتشتی ویکتا پرست ولی در عرب ها(قصد توهیین ندارم)بت پرست-عشق حیوان-روابط نامشروع-روابط با محارم و از همه مهمتر زنده به گور کردن دختران معصوم البته در همان دوران جاهلیت اعراب اینها در مورد تمام اعراب صدق نمیکند همه جا خوب وبد وجود دارد حتی بنا بر حدیثی که از امام علی بوده:من عربم ولی عرب از من نیست-با عرض پوزش به عربهایی که میگن ایرانیا با خواهرشون آمیزش میکردند(آدمین جان لطفا نظرمو چاپ کن ونشون بده که بی طرف هستی همان طور که نظرآمیزش ایرانی ها با خواهرانشان را قرار دادید}

 9.  

  وقتی به عرب رو میدی همینه دیگه.
  امیدوارم فرهنگ عربی که وارد جامعه شده از بین بره و فرهنگ اصیل ایرانی جاش رو بگیره.
  ( لطفا نظرمو پخش کنید)
  حسام الدین: سلام. اینجا نظر همه پخش میشه! مگه اینکه کلمات رکیک توش باشه!

 10.  

  ولی راست گفته که رهبر ایران عرب است و از اولا پیامبرهستند (ایران اگریک عرب شجاع مدیروعالم مثل خمینی(ره) نداشت تا حالا زیر سلتی آمریکا و شاه خائن بود)

  •  

   رهبر ایران، مسلمان و ایرانی بود و هست.. خون این آب و خاک توی رگهاش جاری بود… رشادتهای ایران و ایرانی رو به پای عرب نگذارید… امام هرچند اجداد عرب داشته اما در ایران و در این آب و خاک بود!
   غیرت و شرف عربهای امروز رو برید از وضعیت فلسطین و… ببینید… که چطور دنیای عرب، برای باج دادن به استعمارگران برای افزودن ذخایر خودشون، رفتن زیر سلطه ی امریکا و یهود، و گوشهای خودشون رو بروی فریاد مظلومان فلسطین بستن!!

 11.  

  مزخرف من خودم عربم مهم اسلامه

 12.  

  بزرگترین اشتباه رو ما عرب ها مرتکب شدیم اگه میزاشتیم عجم ها با خواهراشون آمیزش میکردنند بهتر بود والله

  •  

   کی گفته ماایرانی هااین کارهارومی کردیم قابل توجه شماماپیش از اسلام هم موحدبودیم واین روتاریخ اثبات می کنه واین قبیل کارهاممکنه پیش بیادکمااینکه تواروپاخیلی هااینکاره اندوهمین توربین شماعرب های پرتوقع که بدون داشتن هیچ فضیلتی خودتون روبالترازهمه میدونید

 13.  

  بزرگترین اشتباه ما مردم عرب کردیم اگر میزاشتیم ایرانیا با خواهراشون آمیزش بکنن بهتر بود والله

 14.  

  سلام
  نظر من هم مثل بیشتر دوستان این است که سید حسن نصر الله بخاطر اینکه ایران پشت سر حزب الله هست خیلی از دست فرقه های مسیحی و سنی و چپ و ناسیونالیست لبنان زخم زبان می شنیدند و شبکه ی رسانه ای صهیونیستی هم مدام به این اختلافات دامن می زند. پارسال که بعد از انتخابات ایران یک عده از خدا بی خبر در روز قدس شعار “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” را دادند همین رسانه های صهیونیستی دست بکار شدند و تبلیغات در لبنان راه انداختند که چه نشسته اید که ایرانی ها چه چیزها که نمی گویند! آنوقت شما لبنانی ها هی از حزب الله که پشتوانه اش ایران است دفاع می کنید! و یک غائله ای علیه حزب الله راه انداختند که سخنان سید حسن در پاسخ به آن هجمه ی تبلیغاتی بود. اما دلیل اینکه این سخنان یکسال پیش سید حسن امسال رسانه ای شد به احتمال زیاد یک پاتک تبلیغاتی بود به تک شدید تبلیغاتی آقای احمدی نژاد و آن استقبال بی تظیری که از ایشان در لبنان شد و این رسانه های کذایی هنوز هم دارند گیج می زنند!
  این مطالب در مورد این شانتاژ اخیر رسانه های صهیونیستی خواندنی است:
  http://parandeyebibak.blogfa.com/post-71.aspx
  http://www.ahestan.ir/?p=6859
  حسام الدین:بله! منظور ایشان مشخص است! ولی رهبر به این مهمی نباید جملاتش تاریخ مصرف داشته باشند!

 15.  

  اگر نبود ورود اعراب به ایران، هنوز ما با خواهر ومادر خود امیزش می کردیم .
  تاریخ رو که خوندید؟

 16.  

  بله شاید بهتر بشه حد اقل از این شلوغی در میاد

 17.  

  قسمت نظرات وب سایت خیلی شلوغ پلوغ است خصوصا وقتی که شما به نظرات پاسخ می دهید که دیگر نمی شود فهمید چه خبر است
  لطفا غالب را عوض کنید

  تشکر
  یاعلی

 18.  

  باسلام
  بله من هم ابتدا جا خوردم ولی یه نکته ای که می شود به آن توجه کرد این است که این سخنرانی چند سال های پیش است! که به قول شما بعضی اینقدر نفهمی کردند و به نام مقابله با مشایی پخش کردند!
  با این همه من فکر نمی کنم که محبوبیت سید حسن نصرالله در ایران کاسته شود چرا که برادری ما از جنس اسلام است!
  مگر وقتی در ایران صحبت از مکتب ایران شد لبنانی ها ناراحت شدند؟؟؟ از استقبالشان که معلوم بود فهمیده اند که ایران و مکتب ایرانی چیزی و حقیقتی جز اسلام ندارد و نمی تواند داشته باشد! اگر می فهمیدند که منظور از مکتب ایرانی چیست اکنون هم می توانستند بفهمند که سید حسن منظورش از این حرف ها چیست!
  همین هایی که(از امامان جمعه گرفته تا کیهان) به خاطر درک نادرست از مکتب ایران با مشایی چنین کردند اکنون در برابر سید حسن خاموش اند! اگر آن اشتباه بود یقینا این به طریق اولی غلط است ولی امان از نفهمی!!!!!
  بسیار سپاسگذار
  یاعلی

 19.  

  “اگر نبود جان فشانی‌های ما ایرانیان برای رهبرِ جد اندر جد عربمان؛ اگر نبود هشت سال پایمردیِ ما ایرانیان در مقابل شما اعراب، برای حفظ این انقلاب……”

  خودت که بیشتر داری عرب و عجم میکنی!!! پاش بیفته شما بدترم میکنی..
  خدا شفات بده انشاا…

  •  

   سلام
   جواب عرب و عجم بازی اینست که به آنها بفهمانیم که اگر به این نیز باشد شما را جای هیچ افتخاری نیست! وقتی کسی را از نژادش کوچک میشمرند باید به او متذکر شد که اشتباه فکر میکند! و این در جواب است و نه سخن روزمره ی ما! در ضمن گفتم ما ایرانیان! نگفتم ما فراسی زبانان یا غیر عربها! عرب وابسته به زبان است اما ایرانیت ربطی به زبان و نژاد خاصی ندارد!

 20.  

  ای بابا!

 21.  

  سید در این سخنان اوضاع داخلی لبنان و مقابله با پان عربها و ۱۴ مارس رو در نظر گرفته و متاسفانه اوضاع داخل ایران رو در نظر نگرفته
  شاید هم هر دو رو در نظر گرفته ولی مسئله اول براش ارجح بوده
  در کل اگه این قضیه راست باشه کار مدبرانه ای نکرده!

 22.  

  خیلی ناراحت شدم از این قضیه
  در مورد پ.ن ۳:برای کوبیدن مشایی پخش نشده برای کوبیدن حزب الله پخش شده هر چند شعور جهان نیوز در این حد نیست

 23.  

  با مطلبی جدید به روزیم

  http://nasehin89.blogfa.com/post-22.aspx

 24.  

  امان از این مشایی درد سر ساز …بابا سران فتنه را ول کنید این مشایی فتنه جو را دریابید

 25.  

  بازی رسانه ای بوده برادر. یه سرچی بفرمایید متوجه می شید

 26.  

  اگه این حرف درست باشه،‌فکر کنم سیدحسن نصرالله هم از اونور بوم افتاده!!!! :D
  البته این حرفا چندان مهم نیست… عرب و عجم و این حرفا اصلا مسئله نیست… مهم اینه که همه ی نژادها یک هدف برای جهان داشته باشند. که اون هم برپایی حکومت صالحان و پایان ظلمه… حزب الله جهانیه… عرب و عجم و اینا معنی نداره…

 27.  

  یادم رفت بگم که یک سال پیش که سبزکا شعار نه غزه نه لبنان سر می‌دادند سید حسن نصرالله سعی کرد با این حرفا حمایت ایران از لبنان رو توجیه کنه که بنظرم ناشیانه بود این توجیه

 28.  

  سلام
  دیشب داشتم بی‌بی‌سی فارسی رو نگاه می‌کردم که داشتن همین موضوع رو تحلیل می‌کردن.
  سوءاستفاده‌چی‌های بی‌بی‌سی می‌گفتن این صحبت‌ها مربوط به یک سال پیشه و سید حسن برای دفاع از حزب‌الله و اینکه چرا دولت ایران از حزب‌الله حمایت می‌کنه این حرفا رو زده. می‌خواسته بگه که رهبر ایران بخاطر سید بودنش جزو اعرابه و به همین علت از حزب‌الله حمایت می‌کنه. بعدم گفتند که اما هم آیت‌الله خمینی و هم آیت‌الله خامنه‌ای ایرانی هستند.
  اما نتیجه‌گیری بی‌بی‌سی خیلی موذیانه بود. گفت که این صحبتها به هر دلیلی که بیان شده باشه یه نتیجه بیشتر نداره و اونم اینه که ایرانی‌ها می‌گن چرا در این وضعیت بد اقتصادی کشورمون ما باید هزینه‌های سرسام‌آور بکنیم برای تقویت نظامی حزب‌الله و حمایت از این گروه
  من فکر می‌کنم طرح این موضوع با انگیزه‌ی اعمال فشار بر دولت ایران برای تغییر سیاستش در منطقه‌ست و چه بهانه‌ای بهتر از تحریک حس ملی‌گرایی ایرانی‌ها و به رخ کشیدن وضع بد اقتصادی کشورشون تا با فشار خود مردم بتونن دولت رو وادار کنن تا دست از حمایتهای مالی و سیاسی خودش از حزب‌الله برداره و اینطوری همونی می‌شه که بی‌بی‌سی گفت. یعنی حزب‌الله بدون کمک ایران دیگه نمی‌تونه در برابر اسرائیل مقاومت کنه و اینطوری حتی در صورت حمله‌ی صهیونیستا به ایران هم دیگه حزب‌الله توان مقابله با صهیونیستا رو نخواهد داشت و جنگی که قراره در مرزهای لبنان باقی بمونه به مرزهای خود ایران کشیده خواهد شد.

  •  

   سلام
   قرار نیست کسی دست از حمایت مظلومین فلسطین و لبنان بردارد! اما آقای نصرالله هم که اینقدر همه میگویند فرد زیرک و باهوشیست نباید اینگونه صحبت کند! ایشان یک فر شناخته شدۀ جهانی هستند و برد سخنانشان تنها شامل لبنان و اعراب نخواهد بود!

 29.  

  مساله از این مهمتر برای بحث نبود داداش؟

 30.  

  سلام
  ایشالا این بار کامنت نپره.

  تقریبا درست می فرمایید.

 31.  

  چه عرض کنم؟! باعث تاسف است!

  البته نمی توانم به طور قطعی بگویم که نگاه سید حسن ناسیونالیستی بوده!!! از چنین شخصیتی بعید به نظر میاد!
  الله اعلم!!

 32.  

  “اگر این سخنان را در کتابی تاریخی یا در روزنامه‌ای یا در بیوگرافیِ شخص امام خمینی یا رهبر معظم انقلاب می‌خواندم، هیچ گونه برداشتی جز اینکه سخنِ حق و حقیقت است نمی‌توانستم از آن بکنم”
  ۱-همونطور که اینجوری می تونی توجیه کنی، از زبان سید حسن هم توجیه کن. کاری نداره که
  ۲-حقیقت آن است که فی النفسه حقیقت باشد (حالا خوبه خودت دنبال اثبات وحدانیتش بودی) و ربطی به اینکه از زبان چه کسی بیرون آمده ندارد. اما در این جمله انگار ربط دارد. اگر از زبان خمینی بیرون می آمد حقیقت بود. ولی اگر از زبان سیدحسن بیرون بیاید باید خون به جوش آورد. فکر کنم علاوه بر عرب و عجم بازی، نظیر همچین چیزی هم در اسلام نباشد.
  ۳-اگر یک ناظر بیرونی و خارجی و بی طرف بودم و بعد می گفتی چیزی که اینجا هست اسمش “تمدن اسلامی” است من درجا میزدم زیر خنده… حواله به ریش این تمدن.
  ۴-اینکه فلان عده، همه چیزشان از اسلام است، اغراق است. حتی خود پیامبر هم همه چیزش از اسلام نبود. مثل لباسش. که عربی بود. مثل سوگواری اش بالای سر حمزه که مربوط به رسومات عرب بود. و خیلی چیزهای دیگر.
  ۵-سید حسن در جایگاه خودش، اتفاقا محق هم هست به بیان چنین اظهاراتی. وقتی انقدر مهم جلوه شان می دهیم و میایم توی تلیویزیون خودمان می گیم لبنان خط مقدم جبهه است و اگر آنها نبودند اسراییل الان همه ما را خورده بود و فلان و بهمان و بعد کمک های مالی مان هم قطع نمی شود، هر کس دیگر هم بود دور بر میداشت.

  •  

   سلام
   ۱- گفتم که! از زبان سید حسن توجیه نمیشود!
   ۲- حقیقت فی نفسه حقیقت است! اما این مهم است که از زبان چه کسی و با چه هدفی گفته شود! همان تفاوت در حوزه دیدگاه! مثلن اگر بقال سر کوچه بگه تورم فلان است تا یک دکترای اقتصاد و یا رئیس جمهور بگوید بازخوردهای متفاوتی خواهد داشت! مثل اینکه یک نفر که نمیشناسید به کسی بگوید عوضی یا پدر و مادرش به او بگویند عوضی! در صورتی که حتی عوضی هم باشد! شما خوب منظور من را میفهمید! دوباره نیایید به مثال گیر دهید!
   ۳- اتفاقا چون ناظر بیرونی نیستی میخندی! الان اگر تمدن اسلامی ای باشد میراث دارش ایران است! همین
   ۴- موافقم! البته با این دید شما میتوان هر جمله ای را زیر سوال برد!
   ۵-بله! همین

 33.  

  کامنتدونیت درست نشد؟

 پاسخ دهید

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>